Z życia spółek

IMMOFINANZ: 90 STOP SHOP-ów, przejęcia i projekty deweloperskie

Photo(c)IMMOFINANZ_STOP SHOP Pozarevac
IMMOFINANZ kontynuuje stały wzrost w zakresie rozwoju swojej marki dla parków handlowych – STOP SHOP, rozszerzając portfel do łącznie 90 lokalizacji.

Ostatnie przejęcia obejmują sześć w pełni skomercjalizowanych parków handlowych na Słowenii i w Polsce z około 54.000 metrów kw. powierzchni pod wynajem. Roczny przychód z najmu, bazujący na fakturowanych czynszach, wynosi w ich przypadku około 6,6 mln euro, i przekłada się na zysk brutto w wysokości 8,6%.
Ponadto w kontekście prowadzonych projektów deweloperskich, serbski park handlowy w miejscowości Sremska Mitrovica został otwarty w ostatnich dniach, natomiast otwarcie STOP SHOP Siedlce jest planowane na wiosnę 2020 r. Co więcej, firma rozpoczęła także przygotowania związane z kolejnym STOP SHOP-em, tym razem w Zielonej Górze. Dzięki tym aktywnościom IMMOFINANZ zwiększy portfel STOP SHOP-ów do 90 lokalizacji w dziewięciu krajach z ponad 650.000 metrów  kw. powierzchni pod wynajem i wartości księgowej około 900,00 mln euro. Dalsze przejęcia i projekty deweloperskie są obecnie w trakcie oceny.

„Ten znaczący krok nie tylko umacnia naszą pozycję wiodącego europejskiego operatora w zakresie parków handlowych, ale także poprawia zrównoważone przepływy pieniężne firmy. Zwiększa to zarówno naszą bazę najemców, jak i przyszłą ofertę najmu dla międzynarodowych najemców. Daje nam też wyraźną przewagę konkurencyjną, a potencjalny zwrot na tych rynkach mówi sam za siebie”, wskazał Oliver Schumy, CEO IMMOFINANZ. „Dzięki podjętym działaniom osiągnęliśmy tegoroczny cel w zakresie rozszerzenia portfela STOP SHOP-ów do 90 lokalizacji. Nasze założenia na kolejne dwa lata również pozostają niezmienne – chcemy zwiększyć liczbę parków handlowych pod tą marką do ponad 100 – poprzez przejęcia, a także nasze własne projekty deweloperskie”.