Z życia spółek

Globalna platforma AliExpress z hubem logistycznym w Polsce

Gary Topp_AliExpress_logo included
AliExpress otworzył hub logistyczny w Polsce. Dzięki temu firma dostarczy zamówione paczki następnego dnia w kluczowych miastach przed dniem singla, czyli największym festiwalem zakupowym na świecie.

AliExpress jest globalną platformą handlu internetowego, należącą do Alibaba Group. Firma poinformowała, że pierwsze samodzielne centrum logistyczne w Polsce zostało ukończone i rozpocznie swoją działalność. Hub logistyczny powstał we współpracy z Cainiao, ramieniem logistycznym platformy. Magazyn będzie służył jako centrum realizacji dla sprzedawców AliExpress wysyłających produkty bezpośrednio z Polski i jest największą inwestycją w infrastrukturę zrealizowaną przez AliExpress w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.
Zlokalizowane w pobliżu Łodzi centrum logistyczne zajmuje łączną powierzchnię 10,000 mkw. i ma rozpocząć działalność przed listopadowym Dniem Singla na AliExpress, czyli największym na świecie Globalnym Festiwalem Zakupów.

„Polska jest naszym regionalnym hubem w Europie Środkowo-Wschodniej i była naturalnym wyborem inwestycyjnym na pierwsze centrum logistyczne w regionie dla AliExpress. Nowe centrum zapewni szybszą wysyłkę dla użytkowników w kluczowych miastach” – dodał Gary Topp, dyrektor generalny AliExpress na Europę Środkową i Wschodnią.