rynek nieruchomości komercyjnych na sprzedaż

Flagowa biurowa nieruchomość komercyjna Globalworth już od 25 lat w krajobrazie stolicy

WTT_20.05
Flagowa biurowa nieruchomość komercyjna Globalworth już od 25 lat w krajobrazie Warszawy.

Nieruchomość inwestycyjna Warsaw Trade Tower została wzniesiona w latach 1997–1999 przez koreański koncern Daewoo. Gdy powstawał, wysokością w Polsce konkurował jedynie z Pałacem Kultury. Za projekt odpowiadali architekci z pracowni RTKL w Baltimore, współpracujący z warszawskim studio Majewski Wyszyński Hermanowicz. Zgodnie z zaleceniami tzw. „szkoły chicagowskiej”, konstrukcja budynku jest stalowa, a kubistyczna bryła została podzielona poprzez zmiany w elewacji. WTT składa się z dwóch części – niższej, sześciokondygnacyjnej, odpowiadającej wysokością przedwojennej zabudowie Warszawy i 42-kondygnacyjnej wieży.
W tym roku należący do Globalworth WTT świętuje swoje 25-lecie.

„-Można powiedzieć, że na warszawskiej Woli WTT jest „trendsetterem”. To ten budynek był pierwszym biurowcem w tej dzielnicy i w ślad za jego otwarciem, powstawały kolejne, zastępując dawne fabryki. Zależało nam, by funkcjonalność biurowca korespondowała z jego doskonałym położeniem na mapie Warszawy. To się udało, o czym świadczą najlepiej wielokrotnie już przedłużane i wieloletnie umowy z najemcami – m.in. UNIQA, MSD, American Express, Avanssur, BNI Poland i Altkom. Użytkownicy cenią WTT nie tylko za komfort, budowany przez nowoczesne rozwiązania, ale również system zarządzania obiektem czy działania integrujące społeczność. Nasi najemcy mogą też liczyć na wsparcie działu Workplaces m.in. przy projektowaniu i realizacji fit-outów” – mówi Agnieszka Ewertowska, Senior Property Manager, Globalworth Poland.

Dziś trudno wyobrazić sobie krajobraz Woli bez wznoszącej się na 208 metrów konstrukcji Warsaw Trade Tower z charakterystyczną iglicą na dachu. Znajdujący się w top 5 najwyższych budynków w Polsce WTT dziś, podobnie jak 25 lat temu, należy do najnowocześniejszych biurowców w naszym kraju. Z okazji srebrnego jubileuszu najemcy przestrzeni biurowych Globalworth Poland wsłuchali się w opowieść varsavianisty i historyka sztuki, Jerzego S. Majewskiego, który przybliżył niezwykłą historię biurowca i okolic Woli.

 

Źródło: Globalworth.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora