rynek nieruchomości inwestycyjnych na sprzedaż

Drewniany dom w luksusowym osiedlu – energooszczędna, ekologiczna i cenowa rewolucja J.W. Construction

Wiktoria-front

„Wiktoria”, drewniany dom w luksusowym osiedlu podmiejskim Villa Campina w Ożarowie Mazowieckim, jest praktyczne pasywny energetycznie, do ogrzania domu i wody oraz do wentylacji potrzebuje zaledwie 22 kWh/m kw./rok (po zastosowaniu paneli fotowoltaicznych można sprzedawać nadwyżki prądu), ekologiczny, a kosztuje tyle co dom tradycyjny.

To pionierska budowa. Od 2019 r. powstają tu piętrowe domy w technologii prefabrykacji drewnianej, wyróżniające się nowoczesną i przyjazną architekturą. Spełniają one wyśrubowane światowe normy dotyczące ekologii, akustyki i szczelności, zapewniają komfort termiczny i efektywność energetyczną. Najnowszy dom, który wprowadzamy do sprzedaży, dzięki połączeniu technologii budowy z wykorzystaniem nowoczesnego systemu ogrzewania i wentylacji, cechuje się wyjątkowym klimatem, mieszkańcy oddychają zdrowym przefiltrowanym powietrzem, mogą komfortowo mieszkać, pracować i wypoczywać. Zależało nam, żeby w cenie ekonomicznego domu tradycyjnego, zaoferować wyjątkowy pod względem użytkowania projekt: dom na długie lata, energooszczędny, ekologiczny, w położonym niedaleko Puszczy Kampinoskiej osiedlu – mówi Małgorzata Ostrowska, Dyrektor Pionu Marketingu i Sprzedaży w J.W. Construction Holding S.A.

Dom „Wiktoria” jest naturalny, zdrowy i ekologiczny, a dzięki zastosowaniu ciepłych materiałów, pompy ciepła i wentylacji z odzyskiem ciepła, cechuje się bardzo niskim zapotrzebowaniem na energię – 22 kWh/ m kw./rok, czyli bliską parametrom domu pasywnego (15 kWh/m kw./rok.). Dom energooszczędny to 40 kWh, a tradycyjny, aż 120 kWh na m kw. rocznie. Oznacza to, że koszty użytkowania domu „Wiktoria” są kilkakrotnie niższe niż tych ogrzewanych standardowo. Ponadto dom jest przygotowany do montażu instalacji systemu fotowoltaicznego, który umożliwia wytwarzanie energii elektrycznej z promieniowania słonecznego i nie tylko do zera ogranicza rachunki za prąd, ale można sprzedawać nadwyżki. Nowoczesne, ekologiczne wyposażenie uzupełnia wentylacja mechaniczna z rekuperacją. Zapewnia ona, niezależnie od warunków atmosferycznych, dostęp świeżego, przefiltrowanego powietrza (bezcenne, zwłaszcza dla alergików), bez utraty ciepła.

Projekt domu „Wiktoria” podąża za najnowszymi trendami w architekturze, które stawiają na prostą bryłę z oryginalnymi detalami. Elewację zdobią drewniane wykończenia, a funkcjonalny rozkład pomieszczeń umożliwia ciekawą aranżację wnętrza i idealne wykorzystanie przestrzeni. Dom ma dwie kondygnacje, o łącznej powierzchni 133,62 m kw., a położony jest na działkach o powierzchni od 345 do 507 m kw. Na parterze, gdzie koncentruje się życie rodziny, zaaranżowany jest przestronny salon, kuchnia i łazienka. Z salonu wychodzimy na taras o powierzchni 16,5 m kw. Wygodnym rozwiązaniem jest przejście z przedsionka do garażu. Parter ma łączną powierzchnię 84,69 m kw. Poddasze użytkowe, o powierzchni 48,93 m kw. (powierzchnia liczona na poziomie podłogi wynosi 62,38 m kw. ), to trzy sypialnie oraz przestronna, widna, rodzinna łazienka.

W osiedlu Villa Campina docelowo powstanie 189 domów, a realizacja tej inwestycji jest możliwa dzięki własnej fabryce ekologicznych prefabrykatów J.W. Construction w Tłuszczu – dodaje Małgorzata Ostrowska.

Kolejnym projektem, który będzie realizowany w fabryce J.W. Construction, jest produkcja wielorodzinnych domów w technologii prefabrykowanej szkieletowej. Ten typ eko-budownictwa został dopracowany do perfekcji przez Skandynawów, którzy od lat, z powodzeniem, realizują takie projekty, co jest dowodem, że sprawdzają się w każdym klimacie, są komfortowymi domami na lata, nawet w skrajnie niekorzystnych warunkach atmosferycznych.

Źródło: J.W. Construction.