rynek nieruchomości na wynajem

Bank Gospodarstwa Krajowego najemcą w biurowcu Central Tower w Warszawie

Central_Tower
Bank Gospodarstwa Krajowego najemcą w biurowcu Central Tower w Warszawie. CPI Property Group (CPIPG), największy właściciel nieruchomości komercyjnych

w Czechach, Berlinie i regionie Europy Środkowo-Wschodniej, podpisał umowę najmu z Bankiem Gospodarstwa Krajowego. Wynajęta przestrzeń w biurowcu Central Tower uzupełni powierzchnię tymczasowej siedziby banku, która mieści na Chmielnej 73.

Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) jest państwowym bankiem, którego misją jest wspieranie rozwoju społeczno-gospodarczego Polski oraz sektora publicznego w realizacji jego zadań. Bank jest partnerem finansowym aktywnie wspierającym przedsiębiorczość i efektywne wykorzystywanie programów rozwojowych. Jest jednocześnie inicjatorem i uczestnikiem współpracy między biznesem, sektorem publicznym i instytucjami finansowymi.

W styczniu 2021 BGK zajmie niemal 4200 mkw. na sześciu piętrach biurowca Central Tower. W ten sposób powiększy tymczasową siedzibę firmy, która mieści się przy Chmielnej 73.

„Przenosimy się na czas modernizacji z naszej historycznej siedziby w Alejach Jerozolimskich 7. Zależało nam przede wszystkim, aby przez ten czas BGK funkcjonował w nowoczesnym środowisku pracy i dobrej lokalizacji. Na przełomie roku swoje miejsce pracy znajdzie tu 30 proc. pracowników centrali BGK. Lokalizacja gwarantuje nam także wygodę współpracy z tymczasową siedzibą główną BGK w pobliskim biurowcu przy ul. Chmielnej 73.” – mówi Tomasz Jankowiak, dyrektor biura zarzadzania środowiskiem pracy w BGK.

Central Tower jest jednym z najlepiej położonych i skomunikowanych budynków biurowych w stolicy. Położony jest w ścisłym centrum miasta, u zbiegu ulic Chałubińskiego i Al. Jerozolimskich. Oferuje blisko 15 000 mkw. powierzchni klasy A na 26 piętrach.

„Central Tower to doskonała lokalizacja dla firm, które planują dalszy rozwój i dbają o komfort pracy swoich pracowników.” – komentuje Agnieszka Ciupak, Head of Leasing Office w CPI Property Group Polska – „Doskonała lokalizacja, wysoka rozpoznawalność i standard budynku stanowią o konkurencyjności Central Tower na warszawskim rynku biurowym” – dodaje.

mat.pras.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora