Informacje dnia

Zielona Galeria Solna z pszczołami

Galeria Solna_Pszczoły_1

Galeria Solna w Inowrocławiu, jako pierwsze centrum handlowe w regionie kujawsko-pomorskim, udostępniła swoim klientom ogród sensoryczny oraz pasiekę z ulami w ramach nowoutworzonej ekostrefy „Zielony Zakątek”. Należąca do EPP galeria wpisała się tym samym w globalny, ekologiczny trend tworzenia miejskich ogrodów społecznych i zwiększania populacji pszczół miodnych.

Zielony Zakątek został utworzony na początku maja we współpracy z lokalnymi projektantami. Na dawniej nieużytkowanych przestrzeniach powstał ogród sensoryczny oraz pasieka złożona z trzech uli, w których mieszka ponad 150 tysięcy pszczół. Zielony Zakątek to także miejsce, gdzie odbywają się wydarzenia w ramach aktywnej edukacji ekologicznej. W ubiegłą sobotę, z okazji Dnia Dziecka, przeprowadzono tam zajęcia przyrodnicze dla najmłodszych prowadzone przez doświadczonego pszczelarza oraz ogrodników.

– Jesteśmy dumni, że jako pierwsze centrum handlowe w regionie postanowiliśmy włączyć się w walkę z problemem, jakim jest wymierająca w alarmującym tempie populacja miejskich pszczół. Ochrona środowiska to jeden z głównych powodów, dla których zdecydowaliśmy się na prowadzenie własnej pasieki edukacyjnej. Jednocześnie nasza autorska inicjatywa ma także na celu udostępnienie klientom zielonego, przyjaznego miejsca, gdzie mogą uciec od miejskiego gwaru, tłoku i hałasu. Zielony Zakątek to przestrzeń dla każdego, kto chce doświadczyć bliskości natury – przewidzieliśmy zajęcia z jogi, gimnastyki dla seniorów oraz mindfulness, a nasi pracownicy mogą tam sadzić zioła i pielęgnować własne grządki – mówi dyrektor Galerii Solnej Emilia Iwanciw.

Należąca do EPP Galeria Solna, o łącznej powierzchni najmu blisko 24 tys. metrów kw. dysponuje rozbudowaną ofertą handlową.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora