Informacje dnia

Zbliża się trzecia edycja Open House Gdańsk – międzynarodowego festiwalu architektury

OHGdańsk_grafika2019
W ostatni weekend września odbędzie się kolejna gdańska odsłona międzynarodowego festiwalu architektury. Tym razem organizatorzy otworzą drzwi i bramy oliwskich mieszkań prywatnych, instytucji publicznych i parków.

Oprócz zwiedzania w programie inaugurująca festiwal debata z udziałem architektów i miejskich aktywistów Oliwa – archipelag piękna. Przyszłość dzielnicy ogrodów. Wydarzenie odbędzie się 27 września o godzinie 18:00 we wnętrzach odremontowanego budynku Spichlerza Opackiego z początku XVIII wieku, mieszczącego się na terenie Parku Oliwskiego w Oddziale Etnografii Muzeum Narodowego w Gdańsku.

Debata jest współorganizowana z firmą Invest Komfort, która od początku istnienia jest mecenasem festiwali Open House Gdańsk i Open House Gdynia. Tuż po niej odbędzie się premierowa prezentacja nowej inwestycji oraz ogólnodostępnego parku, które deweloper wybuduje przy ulicy Opackiej. O koncepcji opowiedzą architekci odpowiedzialni za projekt osiedla – powiedział Jakub Bladowski z Roark Studio oraz Magdalena Sobótka ze Studia Krajobraz.

Pierwsza edycja festiwalu Open House Gdańsk otworzyła dla zwiedzających ponad 70 lokalizacji w obrębie Głównego Miasta, Dolnego Miasta, Stoczni i Biskupiej Górki, przebijając sukces gdyńskich edycji festiwalu. Druga edycja Open House Gdańsk otworzyła wnętrza dzielnicy Wrzeszcz, a liczba uczestników przekroczyła 10000. W festiwalu, w roli gospodarzy, wzięli udział wybitni twórcy życia kulturalnego miasta.

W tym roku tematem przewodnim jest Oliwa – fascynująca dzielnica Gdańska, której historia sięga XII wieku.

Wydarzenie odbędzie się w Gdańsku w dniach 28-29 września 2019 roku.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora