Konferencje

Zbliża się termin Środkowoeuropejskiego Forum Technologii Wodorowych H2POLAND

obiedziński
Zbliża się termin Środkowoeuropejskiego Forum Technologii Wodorowych H2POLAND. Wydarzenie odbędzie się 17 i 18 maja 2022 w Poznaniu.

Forum H2POLAND to pierwsze tak duże wydarzenie w Polsce w całości poświęcone technologiom wodorowym. W Dniach 17 i 18 maja 2022 roku Poznań zamieni się w wodorową stolicę Polski. Przedstawiciele rządu, jednostek samorządu terytorialnego, przedsiębiorcy, innowatorzy, środowisko nauki oraz podmioty otwarte na nowoczesne, przyjazne środowisku technologie spotkają się, aby rozmawiać na tematy najistotniejsze dla budowy gospodarki wodorowej.

Eksperci TÜV SÜD Polska będą dzielić się swoimi doświadczeniami z audytorium podczas szeregu paneli dyskusyjnych. Wśród występujących znajdzie się między innymi Paweł Piotrowicz, ekspert TÜV SÜD Polska ds. energii i technologii wodorowych.

– To co nasz czeka w kontekście technologii wodorowych, to cały proces związany z budową ekosystemu jego dystrybucji oraz odbiorców. Niezwykle istotne jest także dostosowanie legislacji, która musi iść za tą zmianą. Wydarzenia takie jak H2POLAND są kamieniami milowymi dla wszystkich podmiotów zaangażowanych w produkcję i wykorzystywanie wodoru – tłumaczy Piotrowicz.

Z kolei temat transformacji polskiego rolnictwa w kontekście bezemisyjności i wykorzystania technologii wodorowych do produkcji i przetwórstwa rolnego, poruszony zostanie przez Mieczysława Obiedzińskiego, prezesa zarządu TÜV SÜD Polska. – Potencjał budowy ekosystemów opartych o rolnicze doliny wodorowe, stanowi ważny aspekt w planie redukcji emisji CO2 w rolnictwie. Należy pamiętać, że rolnictwo generuje około 20% emisji gazów cieplarnianych – to więcej niż transport, dlatego ważne jest, aby polskie nowoczesne rolnictwo było także bezemisyjne – wyjaśnia Obiedziński.

Podczas paneli dyskusyjnych eksperci wypowiedzą się także na tematy związane z bezpieczeństwem używania technologii wodorowych oraz certyfikacji wodoru wraz z jego świadectwem pochodzenia. W tych tematach z ramienia TÜV SÜD Polska wypowiadać będzie się Artur Labus i Marek Marcisz oraz Paweł Wanatowicz.