Informacje dnia

Wynajem krótkoterminowy alternatywą dla rynku hotelowego

Mariusz_Łubiński-Admus

Wynajem krótkoterminowy cieszy się coraz większym zainteresowaniem podróżujących osób z całego świata. Takie rozwiązanie jest nierzadko tańszą opcją niż hotel i oferuje bardzo dobre warunki mieszkaniowe. Nie może więc dziwić fakt, że skoro jest popyt musi być też podaż  – mówi Mariusz Łubiński, Prezes firmy Adamus.

Jednak warto przy tym pamiętać, że osoby wynajmujące mieszkanie na krótki czas pobytu w danym miejscu mogą być skrajnie różne. Od spokojnych turystów nastawionych jedynie na zwiedzanie okolicznych zabytków, poprzez osoby chcące poznać imprezowy klimat i nocne życie miasta, aż po takie, które imprezę potrafią przenieść do zajmowanego lokalu.

Prawdziwym testem siły zarządzających jest próba odnalezienia kompromisu pomiędzy oczekiwaniami mieszkańców i inwestorów, odnalezienie tzw. „złotego środka”. Starają się jak mogą pogodzić wymagania wszystkich grup interesu i przeciwdziałać eskalacji sąsiedzkich konfliktów. Ze środków doraźnych jakie mogą być wykorzystane są to m.in. montaż monitoringu obejmującego wszystkie części wspólne, który pozwala ustalić ew. sprawcę zdarzenia i obarczyć go kosztami naprawy czy implementacja platformy elektronicznej do głosowania nad ustawami, które poprawiają komunikację na linii zarządca-wspólnota i pomagają – podsumowuje Łubiński.