rynek nieruchomości komercyjnych na sprzedaż

Wmurowano kamień węgielny pod budowę parku MLP Poznań West

guilherme-cunha-222318-unsplash
Docelowa powierzchnia nowo utworzonego w Wielkopolsce centrum logistycznego MLP Poznań West wynosi 83.000 m kw. Wmurowanie kamienia pod budowę parku odbyło się w miniony piątek w Dąbrówce pod Poznaniem na terenie budowy
.

W uroczystości wziął udział m.in. Pan Dariusz Lipiński, wiceprezes InPost SA, który będzie najemcą pierwszego obiektu. Dla InPost, na terenie MLP Poznań West powstanie sortownia i magazyn o powierzchni 8.500 m kw. Generalnym wykonawcą inwestycji została firma W.P.I.P.

W chwili obecnej powstaje pierwszy obiekt przeznaczonego dla firmy InPost, którego przekazanie do użytkowania planowane jest w trzecim kwartale br. Operator logistyczny wynajął 8,5 tys. m2 powierzchni wyposażonej w najnowocześniejszy sprzęt z zakresu technologii logistycznych. W obiekcie będzie mieścił m.in. magazyn typu cross-dock,
umożliwiając sprawny przeładunek i kompletowanie przesyłek oraz nowoczesne powierzchnie biurowe i socjalne.

Dariusz Lipiński, Wiceprezes Zarządu ds. Operacyjnych z firmie InPost podsumował: „Otworzenie nowej lokalizacji na rynku poznańskim pozwoli firmie InPost na dalszą ekspansję oraz umocnienie pozycji rynkowej. Dynamicznie rozwijamy sieć Paczkomatów oraz usług kurierskich. Nowy magazyn i sortownia zapewnią sprawną obsługę naszych klientów w Poznaniu i okolicach. Lokalizacja i czas potrzebny na realizację tej inwestycji były kluczowe przy podejmowaniu decyzji o wyborze oferenta”.

Park MLP Poznań West zlokalizowany jest w pobliżu Poznania, od zachodniej strony miasta. Centrum logistyczne jest bardzo dobrze skomunikowane z Poznaniem i całym krajem. Tuż przy parku przebiega droga ekspresowa S11 (węzeł Dąbrówka), a do autostrady A2 jest tylko 3,5 kilometra. W pobliżu znajduje się również otwarta we wrześniu 2017 r. roku trasa S5 łącząca Poznań z Wrocławiem. Jednocześnie MLP Poznań West znajduje się w bardzo bliskiej odległości od podpoznańskiego lotniska Ławica. Doskonała lokalizacja MLP Poznań West jest atrakcyjna dla różnych aktywności biznesowych.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora