rynek nieruchomości inwestycyjnych na sprzedaż

Warszawskie wolaRE modelowym osiedlem mieszkaniowym

deborah-cortelazzi-615800-unsplash
wolaRE, inwestycja na warszawskiej Woli, spełnia wszystkie aspekty modelowego osiedla. Poza doskonałą lokalizacją jest dopasowana do okolicy i dobrze zaprojektowana. Realizujący ją deweloper, BPI Real Estate Poland, wraz z zespołem architektów zaprojektował osiedle z myślą o potrzebach przyszłych mieszkańców. Główny nacisk położono na funkcjonalność, zarówno mieszkań, jak i części wspólnych budynku.

O wyborze miejsca zamieszkania w pierwszej kolejności decyduje lokalizacja. Kolejne najważniejsze atuty dla kupujących to plan mieszkania, jego funkcjonalność jak i projekt całej nieruchomości. Wszystkie te cechy spełnia inwestycja wolaRE, którą BPI Real Estate Poland buduje w Warszawie przy ul. Ostroroga 21. Jest to nowoczesny 6-piętrowy budynek, którego architektura została dopasowana do zabudowy dzielnicy. Znajduje się w nim 231 dobrze zaprojektowanych mieszkań uwzględniających różne potrzeby przyszłych mieszkańców. W budynku powstaną lokale mieszkaniowe o powierzchni od 28 mkw. do 83 mkw. oraz 7 lokali usługowych.

– wolaRE to przemyślany i wielofunkcyjny projekt, który łączy w sobie wygodę i nowoczesność. Dogodna lokalizacja i przemyślany projekt inwestycji sprawiają, że przyszli mieszkańcy zyskają wygodną przestrzeń do życia – powiedział Wojciech Smolak, Dyrektor Departamentu Sprzedaży i Marketingu.

Głównym celem architektów było zaprojektowanie przestrzennych, dobrze doświetlonych i wygodnych w codziennym funkcjonowaniu mieszkań. Na rynku nadal utrzymuje się trend otwartych powierzchni, ze zredukowaną przestrzenią komunikacji, zarówno w mieszkaniach, jak i częściach wspólnych. – Klienci preferują mieszkania, w których ważne jest funkcjonalne wykorzystanie przestrzeni zaprojektowanej pod konkretne potrzeby. 3-4 osobowej rodzinie łatwiej żyje się w 3-pokojowym mieszkaniu o tej samej powierzchni, co 2-pokojowe – powiedział Paweł Światłowski, architekt Brit Plan.

Na rynku nadal najbardziej popularne są mieszkania z aneksem lub otwarta kuchnią. Aktualnym trendem jest redukcja przestrzeni komunikacji na rzecz miejsca na przechowywanie. Stąd zadaniem architektów wolaRE było przemyślane rozplanowanie ścian i wykorzystanie wszelkich powstających wnęk w wyniku np. rozprowadzenia szybów wentylacyjnych na miejsce pod zabudowy stałe i szafy wnękowe. – Naszym zadaniem było rozplanowanie mieszkań, aby jak najwięcej z nich miało salon zwrócony na południe, wschód lub zachód. Postawiliśmy na otwarte kuchnie oraz duże okna dobrze doświetlające pokoje dzienne. Z kolei sypialnie planowaliśmy od północy lub wschodu i na planie prostokąta, aby ułatwić przyszłym mieszkańcom ich urządzenie – dodaje Paweł Światłowski.

Budowa wolaRE rozpoczęła się w grudniu 2018 r. i przebiega zgodnie z planem. Obecnie realizowane są prace wykończeniowe i instalacyjne a status sprzedaży mieszkań wynosi 80%. Zakończenie realizacji inwestycji przewidziano na IV kwartał 2020 r.

Inwestycja wolaRE jest trzecią inwestycją BPI Real Estate Poland realizowaną na warszawskiej Woli.