Informacje dnia

Warsaw Trade Tower i Rondo Business Park z nowym właścicielem – kto nim został?

WTT Warsaw (3)

Globalworth, wiodący inwestor biurowy w Polsce i Rumunii, sfinalizował przejęcia dwóch nieruchomości – warszawskiego wieżowca Warsaw Trade Tower (WTT) oraz kompleksu biurowego Rondo Business Park w Krakowie – za łączną kwotę ok. 170 mln euro.

„Cieszymy się, że nasz polski portfel uzupełnia kolejna rozpoznawalna wieża biurowa Warszawy. Nieruchomość oferuje zarówno atrakcyjne dochody z wynajmu, jak również szeroki wachlarz możliwości w zakresie podniesienia jej wartości w przyszłości. Z kolei przejęcie Rondo Business Park w Krakowie ma solidne uzasadnienie strategiczne. Kompleks znajduje się obok zakupionego przez nas w ubiegłym roku Quattro Business Park, tworząc tym samym wiele możliwości synergii pomiędzy tymi nieruchomościami. Jednocześnie transakcja ta powiększa nasze krakowskie portfolio do 100 000 mkw. i pozwala nam jeszcze mocniej zaznaczyć obecność Globalworth w stolicy Małopolski. Kraków jest największym rynkiem w sektorze nowoczesnych usług dla biznesu w Polsce i jednym z największych w Europie, co generuje wysoki popyt na tamtejszym rynku biurowym” – powiedział Dimitris Raptis, Zastępca Dyrektora Generalnego oraz Dyrektor ds. Inwestycji w Globalworth, oraz Dyrektor Generalny Globalworth Poland.

Budynek Warsaw Trade Tower, przejęty za ok. 133 mln euro, to 38-piętrowa wieża biurowa zlokalizowana na warszawskiej Woli i jeden z najwyższych wieżowców w stolicy. WTT oferuje 45 400 mkw. powierzchni najmu brutto.

Położony w północnej części Krakowa Rondo Business Park został zakupiony za ok. 37 mln euro. Kompleks oferuje prawie 17 800 mkw. powierzchni najmu brutto.

 


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora