Informacje dnia

VIVO! Lublin udostępnia powierzchnię do testów robota dezynfekującego

VIVO! Lublin (2)

Od 4 maja znowu mogą być otwarte niemal wszystkie sklepy i salony w centrach handlowych. W obecnych czasach niezwykle ważne są wszelkie działania profilaktyczne, mające na celu zmniejszenie ryzyka zakażenia w miejscach publicznych i ogólnodostępnych, w których gromadzi się wiele osób. Wiele się mówi o prawidłowym myciu rąk, ale co z równie ważnym zabezpieczeniem i dezynfekcją ogólnodostępnej powierzchni? Już w najbliższy poniedziałek, 11 maja, na terenie VIVO! Lublin odbędą się niecodzienne testy robota dezynfekującego NOYEN, stworzonego we współpracy z Uniwersytetem Przyrodniczym w Lublinie oraz firmą Mobile Industrial Robots z Danii, światowym liderem w automatyzacji opartej na pracy robotów mobilnych i współpracujących.

Lubelska firma NOYEN od wielu lat zajmuje się produkcją urządzeń myjących i środków chemicznych. Dezynfekcja przestrzeni publicznej oraz odpowiedni do tego celu dobór urządzenia to obecnie priorytetowe kwestie, nad którymi pracuje marka. Wspólnie z pracownikami Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie oraz firmą Mobile Industrial Robots marka NOYEN stworzyła robota do dezynfekcji powierzchni publicznych. Maszyna pomyślnie przeszła szereg badań w nowoczesnym laboratorium. Teraz przyszła kolej na testy w warunkach rzeczywistych. Do tego celu swoją powierzchnię użyczy centrum handlowe VIVO! Lublin, w którym już w najbliższy poniedziałek, 11 maja, robot dezynfekujący zaprezentuje swoje możliwości. Badania te mają na celu sprawdzenie zaproponowanych przez naukowców rozwiązań.

Mamy nadzieję, że udostępniona przez nas powierzchnia VIVO! Lublin przyczyni się do owocnych badań, zebrania konkretnych wniosków podsumowujących i zakończenia finalnych prac nad robotem dezynfekującym. W obecnych czasach, niezwykle ciężkich dla nas wszystkich, dbanie o czystość i dezynfekcję przestrzeni publicznych musi być dla zakładów pracy kwestią priorytetową. Dlatego też bez chwili zastanowienia zdecydowaliśmy się na współpracę z lubelską firmą NOYEN w tym zakresie. Zdajemy sobie sprawę, że odpowiedni dobór urządzenia i środków dezynfekujących w dużym stopniu minimalizuje ryzyko zakażenia, gwarantując przy tym bezpieczeństwo osób przebywających w przestrzeni publicznej. Liczymy, że przeprowadzone na terenie VIVO! testy pozwolą naukowcom na wprowadzenie w życie przygotowanych rozwiązań – mówi Magdalena Kowalewska, Country Manager Operations Poland, IMMOFINANZ.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora