Informacje dnia

VanityStyle ze stylowym biurem w Wola Retro

VanityStyle w Wola Retro (1)

VanityStyle to jeden z liderów rynku pozapłacowych świadczeń motywacyjnych. Firma wprowadziła się na 3 piętro budynku Wola Retro, zajmując biura o powierzchni 1500 mkw., zarówno w nowej, jak i historycznej części budynku. Wyjątkową przestrzeń dla spółki zaprojektowała pracowania Concept Space. Główną inspiracją projektantów przy aranżacji wnętrz były wartości firmy VanityStyle oraz kreatywność jej pracowników.

Misją VanityStyle jest inspirowanie do budowania angażujących miejsc pracy oraz motywowanie pracowników firm do aktywnego trybu życia i poszukiwania w sobie pasji. Spółka postanowiła przełożyć te wartości na język architektoniczny i stworzyć unikalne biuro w wyjątkowym obiekcie, jakim jest Wola Retro.

Od pierwszego spotkania wiedzieliśmy, że najważniejszym elementem w projekcie będą ludzie, którzy tworzą tę firmę, ich wartości oraz realizowana misja. Wielka energia, z którą się zetknęliśmy, zaangażowanie pracowników i pozytywne nastawienie zespołów tworzy w VanityStyle kipiący życiem ekosystem. Takie środowisko najlepiej czuje się i funkcjonuje w przestrzeni typu Ability Base Working. Dlatego stworzyliśmy małe obszary open space z wysokimi przegrodami żyjącej zieleni. Pomiędzy nimi przygotowaliśmy wiele siedzisk, stołów oraz miejsc do spotkań zarówno dla kilku osób, jak i większych powierzchni dla całych zespołów – mówi Marek Ejsztet, projektant z Concept Space. I dodaje: – Przestrzenie wspólne zaprojektowaliśmy z myślą o połączeniu nowoczesności z elementami dawnej stylistyki. We wnętrzach wykorzystaliśmy np. nadgryzione zębem czasu drewno czy płytki gresowe ze śladami tynku. Z połączenia tego typu materiałów z minimalizmem form zabudów powstały ciepłe, a zarazem efektowne pomieszczenia. 

Centralnym i ważnym miejscem w biurze VanityStyle jest strefa recepcji z rozkładanymi ścianami, które po złożeniu tworzą olbrzymią przestrzeń audytoryjną. Pokoje kadry managerskiej zaprojektowane zostały zgodnie z indywidualnymi gustami, jednak we wspólnym mianowniku materiałowym.

– Nasz zespół składa się z młodych, entuzjastycznych i pozytywnie nastawionych osób. Zależy nam na tworzeniu najlepszych warunków pracy oraz przyjaznej kultury organizacyjnej. Projektując biuro, chcieliśmy, aby sprzyjało ono współpracy, komunikacji oraz kreatywności. Naszymi wskazaniami dla projektantów było stworzenie jasnych przestrzeni z dużą ilością drewna i zielonych roślin. Chcieliśmy również maksymalnie wyeksponować industrialną część naszego biura, znajdującą się w historycznej części Wola Retro– mówi Joanna Skoczeń, prezes zarządu VanityStyle.

Kompleks Wola Retro, położony w sercu warszawskiej Woli, składa się z dwóch harmonijnie skomponowanych ze sobą budynków – czterokondygnacyjnego gmachu powstałego w latach 30-tych XX wieku, który poddany został gruntownej modernizacji oraz z nowo powstałego, 14-piętrowego, biurowca. Razem tworzą unikalny obiekt na biznesowej mapie stolicy.

Przestrzeń stworzona przez VanityStyle pokazuje bardzo duże możliwości aranżacyjne w Wola Retro oraz oryginalny i autentyczny charakter części historycznej biurowca. Jako zarządca i właściciel budynku zawsze dajemy naszym najemcom wolną rękę w projektowaniu biur. Ważne jest, aby pracownicy firm czuli się w nich wygodnie i komfortowo. Osobiście jestem zachwycona efektem końcowym oraz klimatem, jaki uzyskali projektanci w biurze naszego najemcy – mówi Izabela Miśta-Brzeska, Leasing Manager Develia S.A.

Źródło: Develia S.A.