Architektura i design

Unidevelopment SA wprowadził się do nowego biura od Tétris

image_processing20190809-12197-bsiavz
W siedzibie firmy Unidevelopment zapraszający charakter wnętrzom nadaje wprowadzona tam naturalna, relaksująca zieleń. Tétris opracował koncepcję, zaprojektował i wykonał prace na pow. 2,2 tys. metrów kw.

Tétris jest autorem koncepcji wnętrza opartej na połączeniu elementów industrialnych z zielenią oraz wykonał prace w pełnym zakresie Design + Build.

„Przede wszystkim zależało nam na stworzeniu przyjaznych warunków do pracy. Stąd w każdej części open space czy wydzielonych salkach widać dużo naturalnej zieleni. Przytulności wnętrzu dodają także żywe barwy wykładzin, przeplatające się z czystą bielą ścian i grafitowymi sufitami. Industrialnego charakteru dodają tu uwidocznione instalacje sufitowe tj. wentylacja, klimatyzacja, elektryka i automatyka, które zostały pomalowane na kolor grafitowy. W kilku miejsca zastosowaliśmy też na ścianach beton oraz metalowe lampy wiszące” – powiedziała Danuta Barańska, dyrektor kreatywna w Tétris.

Dla lekkiego przełamania fabrycznej koncepcji sufitów, w częściach przeznaczonych do pracy, projektanci wprowadzili dekoracyjne panele akustyczne z wełny Ecophon, co dodatkowo poprawiło akustykę pomieszczeń.
Gra kolorami oddziela na otwartych przestrzeniach strefy pracy poszczególnych działów firmy.

 

Nad projektem i jego wykonaniem czuwał po stronie Tétris zespół 8 osób. Prace wykończeniowe zajęły 6 miesięcy. W nowym biurze, poza Unidevelopment SA, część powierzchni zajmuje także przedstawicielstwo Unibep SA, spółki budowlanej należącej do tej samej grupy.