Informacje dnia

Tower Inwestments debiutuje na GPW

dollar-exchange-rate-544949_640

Akcje Tower Investments – specjalistycznego dewelopera centrów handlowych – trafiły na główny parkiet GPW w Warszawie. W grudniu spółka przeprowadziła z sukcesem publiczną ofertę nowoemitowanych akcji serii C, z których pozyskała 22,5 mln zł brutto. Zdobyte środki deweloper przeznaczy na zakup wybranych nieruchomości.

– Jesteśmy bardzo dumni, że dołączyliśmy dziś do grona spółek notowanych na głównym parkiecie GPW w Warszawie, to dla nas historyczny moment. Tower Investments jest na etapie dynamicznego rozwoju, chcemy jeszcze bardziej uwiarygodnić spółkę w oczach inwestorów i zyskać ich szersze zainteresowanie  – informuje prezes Zarządu Tower Investments, Bartosz Kazimierczuk.

Do obrotu wprowadzonych zostało 121.329 akcji zwykłych na okaziciela serii A, 250.250 akcji serii B spółki oraz 500.000 praw do akcji zwykłych na okaziciela serii C o wartości nominalnej 1 zł każda. Kurs akcji dewelopera wzrósł na debiucie o 11 proc. z 45 do 53 zł. W grudniu spółka przeprowadziła ofertę publiczną, w ramach której inwestorom przydzielono 500.000 nowoemitowanych akcji serii C. Do spółki trafiło 22,5 mln zł brutto, a jej wartość oszacowana została na ponad 70 mln zł. Zdobyte środki deweloper przeznaczy na zakup atrakcyjnych nieruchomości, co przyczyni się do dalszego wzrostu portfela zamówień.

Spółka realizuje obiekty dla największych sieci handlowych w Polsce – głównie sklepów dyskontowych oraz stacji paliw i sieci fast food. Ponadto jest właścicielem marki SHOPIN, w ramach której rozwija parki handlowe. Deweloper podjął także decyzję o realizacji inwestycji usługowo-mieszkaniowych. Tower Investments prognozuje, że w bieżącym roku obrotowym wypracuje ponad 14 mln zł zysku netto, a w przyszłym blisko 19,5 mln zł.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora