Informacje dnia

Świąteczna zbiórka Banków Żywności w sklepach Carrefour

zbiorka_zywnosci_plakat
Niemal 80 sklepów Carrefour w całej Polsce włącza się w Świąteczną Zbiórkę Żywności Federacji Polskich Banków Żywności. W najbliższy piątek i sobotę w supermarketach i hipermarketach sieci pojawili się wolontariusze zbierający żywność dla potrzebujących.

Zbiórka w Carrefour odbyła się 29 i 30 listopada w godzinach otwarcia sklepów. W trakcie trwania akcji, do specjalnie oznakowanych koszy, stojących w pobliżu kas lub wejść do sklepów, każdy mógł przekazać artykuły spożywcze, które za pośrednictwem Banków Żywności trafią do lokalnych organizacji pozarządowych, wspierających osoby starsze, chore, samotnych rodziców oraz innych potrzebujących.

Carrefour Polska, w ramach realizacji strategii odpowiedzialnego biznesu aktywnie wspiera organizacje pozarządowe działające na rzecz zmniejszenia ubóstwa, wyrównywania szans, przeciwdziałania marnotrawstwu oraz promocji zdrowego stylu życia. Z Bankami Żywności sieć współpracuje od początku swojej działalności w Polsce, czyli od 1997 roku, realizując liczne inicjatywy mające na celu przeciwdziałanie marnotrawstwu żywności. Ponadto, sklepy Carrefour przekazują regularnie produkty spożywcze do Banków Żywości i włączają się w ogólnopolskie zbiórki żywności.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora