rynek nieruchomości komercyjnych na sprzedaż

Startuje budowa biurowca REACT w Łodzi

react-budynek-01
W Łodzi rozpoczęły się prace budowlane przy pierwszym etapie kompleksu biurowego REACT, którego powierzchnia wyniesie niemal 15 tys. metrów kw.

Cały kompleks biurowy, który zbuduje tutaj deweloper Echo Investment, będzie mieć blisko 50 tys. metrów kw. powierzchni. Pierwsi pracownicy rozpoczną pracę w nowych biurach w drugiej połowie 2020 roku.

– Echo Investment to inwestor, który zmienia ważne dla Łodzi przestrzenie nie tylko w ścisłym centrum, ale także historycznych obszarach. Niedawno poznaliśmy pomysł Echo na jeden z zespołów fabrycznego imperium Karola Scheiblera, którego sercem jest wyjątkowy zabytek – piękna, secesyjna elektrownia. Dzisiaj premierę ma kolejna ważna inwestycja. Echo Investment wraca na trasę WZ z najnowszym projektem. Firma zmieni oblicze skrzyżowania al. Piłsudskiego z ul. Kilińskiego. Miejsce to potrzebuje nowej oprawy, wymaga przekształcenia i wprowadzenia tu miejskiej zabudowy. Wierzę, że inwestycja odmieni tę przestrzeń i zapoczątkuje zmiany na pozostałych narożnikach skrzyżowania – mówi Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi.

Echo Investment otrzymało pozwolenie na budowę pierwszego etapu REACT w grudniu 2018 roku. Na działce już rozpoczęły się prace budowlane.

– Rozpoczynamy budowę kompleksu biurowego REACT z silnym przekonaniem, że będzie to doskonałe miejsce dla biznesu oraz pracowników, ze względu na dobrą architekturę i świetną lokalizację w samym centrum miasta. Już na wczesnym etapie realizacji, równolegle z pracami budowlanymi, prowadzimy rozmowy z potencjalnymi najemcami, dla których biurowiec REACT może stać się nową siedzibą wspierającą rozwój ich biznesu. Dzięki temu mamy szasnę wspólnie z najemcą tworzyć przestrzeń odpowiednią i dostosowaną do jego potrzeb – mówi Katarzyna Kubicka, dyrektor regionalna w Dziale Biur Echo Investment.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora