Informacje dnia

Siepomaga.pl! Licytuj z Cosentino, Manufakturą w Bolesławcu, Hutą Julia i Vasco

Kubiki Cosentino

W jaki sposób wraz z Cosentino, Hutą Julia, Manufakturą w Bolesławcu i Vasco możesz pomóc polskiej służbie zdrowia, Domom Pomocy Społecznej i Stacjom Pogotowia Ratunkowego? Licytuj na FB i dokonaj bezpośredniej darowizny na rzecz ogólnopolskiej zbiórki: Wspieramy polską służbę zdrowia w czasie walki z epidemią COVID-19, prowadzonej na stronie Siepomaga.pl/licytuj-dobry-design. Osoby, które wylicytują największą kwotę za wybrane przez siebie przedmioty, ufundowane przez organizatorów akcji, staną się ich posiadaczami.

Cztery firmy z branży wnętrzarskiej wpadły na  pomysł połączenia sił i wspólnej pomocy potrzebującym. Na potrzeby akcji stworzono prosty i szybki system, by  sprawnie  pomóc w dostarczeniu niezbędnych środków ochrony medykom podczas trwania pandemii.

Kubiki od Cosentino

Hiszpańska marka Cosentino, producent powierzchni architektonicznych takich marek jak Dekton, Silestone i Sensa, przekazuje na licytację dziesięć unikalnych kubików, wykonanych z najpiękniejszych wzorów dostępnych w portfolio firmy. Pięć z nich wykonane jest z konglomeratu kwarcowego Silestone, a zaprojektowane zostały na ubiegłoroczne targi Warsaw Home przez Agę Kobus i Grzegorza Goworka ze Studio Organic. Kubiki te prezentują kolorystykę i wzory kolekcji Eternal – inspirowanej naturalnymi marmurami – od czerni, przez szarości, brązy po biel Silestone Calacatta Gold. Kolejne pięć elementów wykonane jest z ultranowoczesnej powierzchni Dekton o wysokim połysku i pięknych, realistycznych wzorach zaprezentowanej w ubiegłym roku kolekcji Stonika. Każdy z licytowanych  kubików jest unikalny i z pewnością stanie się „kropką na i” eleganckiego wnętrza, służąc jako elegancki stolik, postument na rzeźbę, czy przestrzeń do ekspozycji dekoracji.

Róże i pop art z Manufaktury w Bolesławcu

Manufaktura w Bolesławcu, jeden z czołowych producentów tradycyjnej bolesławieckiej ceramiki, przeznacza na szczytny cel m.in. wazon GZ30 z kolekcji Roses, projektu Magdaleny Gazur. Utrzymana w tonacji bieli i czerwieni kolekcja odkrywa na nowo królową kwiatów, by jako motyw zdobniczy, pokazać ją w nowoczesnej, artystycznej wersji. Róża idealnie się do tego nadaje, jako kwiat o niezwykle złożonej symbolice, upojnym zapachu, głębokiej barwie i pięknym kształcie.

Drugi przedmiot to wazon NAT2 z kolekcji POP App projektu Natalii Suwalski. Przy jej powstawaniu projektantka czerpała inspiracje z pop artu, wizualnego języka popkultury, jak również sztuki ludowej.  Wazon NAT2 jest przykładem przewrotnego połączenia: kółko i krzyżyk są popularnymi motywami ludowego rękodzieła, ale ułożone w znany z internetu skrót XOXO symbolizują pocałunek.

Przykuwający wzrok kryształ od Huty Julia

Huta Julia, znana z wyrobu ekskluzywnych naczyń kryształowych, przekazała na aukcję karafkę z kultowej kolekcji Polski Stół, projektu Sebastiana Pietkiewicza. Zdobi ją intrygujący szlif inspirowany plastrem miodu. Naczynie o pojemności 1l przyda  się zarówno do serwowania wina, jak i wody czy innych napoi. Za ideą kolekcji Polski Stół stoi przekonanie, że warto przywrócić na nowo do łask tradycyjne rzemiosło, łącząc różnorodność materiałów i ich specyfikę  z unikalnym wzornictwem.

Dekoracyjny, ekskluzywny grzejnik od Vasco

VASCO przeznacza na licytację elektryczny grzejnik Mono Beams. Wykonany z aluminium łączy w sobie wszystkie zalety ogrzewania elektrycznego z czystością konstrukcji. Zintegrowaną instalację elektryczną połączono tu ze smukłymi pionowymi profilami. Profile wyposażone zostały w dodatkowe lamele zwiększające wydajność cieplną. Z tyłu urządzenia znajduje się panel osłonowy, w tym samym kolorze co przód, który mieści w sobie instalację elektryczną. Dzięki temu grzejnik można nagrzać do maksymalnej temperatury – oczywiście istnieje też opcja automatycznej regulacji temperatury powierzchni według potrzeb użytkownika.

Ceny wywoławcze kubików Cosentino zaczynają się już od 300 zł. Wazon z kolekcji Roses Manufaktury w Bolesławcu  można licytować od 50 zł, a wazon z kolekcji POP App od 200 zł. Karafka z Huty Julia będzie wystawiona za 100 zł, a  grzejnik Vasco można nabyć już od 1000 zł. Wszystko to wspierając przy okazji szczytny cel!

Aukcja trwa od piątku 15 maja do 6 czerwca 2020r. Poszczególne przedmioty wystawiane będą stopniowo w czasie trwania akcji, a czas licytacji będzie ograniczony. Po zakończeniu każdej z licytacji osoby, które prześlą potwierdzenie wpłaty najwyższej wylicytowanej kwoty, dostaną licytowane przez siebie przedmioty pochodzące od Cosentino, Huty Julia, Manufaktury w Bolesławcu i Vasco. Harmonogram i aktualny stan licytacji śledzić można w dedykowanym wydarzeniu na FB:

 

Patroni medialni: Czas na Wnętrze, Dobre Wnętrze,  M jak Mieszkanie, Architektura Murator, Urzadzamy.pl, Magazif.com, Designteka.pl.

materiał prasowy


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora