Informacje dnia

Siemens wprowadza się do parku logistycznego MLP Wrocław

mlp_wroclaw_uj02_rw
Siemens odebrał ok 4 tys. metrów kw. nowoczesnej powierzchni w parku logistycznym MLP Wrocław. Najemca w nowym obiekcie będzie produkował wysokiej klasy szafy sterownicze, a zatrudnienie znajdzie blisko 150 osób.

Firma Siemens Polska wynajęła ok 4 tys. metrów kw. nowoczesnej powierzchni magazynowej w parku MLP Wrocław. Z tego 3,2 tys. metrów kw. będzie wykorzystywane na cele produkcyjne i magazynowe, a kolejne blisko 700 metrów kw. stanowią powierzchnie biurowe. Gotowy obiekt został już przekazany najemcy.

Na wynajmowanych od MLP Group powierzchniach Siemens będzie produkować wysokiej klasy szafy sterownicze, m.in. na rzecz przemysłu motoryzacyjnego czy maszynowego. Produkcja będzie uruchamiana etapami.

„Fakt, że tak znaczący inwestor decyduje się na otwarcie zakładu produkcyjnego właśnie w Polsce, świadczy o sile i potencjale polskiego rynku nieruchomości magazynowych. Świetne rezultaty jakie sektor notuje zarówno po stronie rosnącego popytu oraz podaży, to wypadkowa doskonałej lokalizacji Polski w samym sercu Europy, coraz lepszego zaplecza infrastrukturalnego i wysokiej dostępności nowoczesnych obiektów magazynowych klasy A. Dodatkowo, nasz klient zwracał uwagę na zasobność lokalnego rynku pracy, a także bliskość do centrum Wrocławia. Biorąc pod uwagę powyższe kryteria park MLP okazał się doskonałą opcją inwestycyjną.” – Konrad Lewiński, Senior Consultant JLL.

 

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z nawiązania współpracy z tak renomowanym przedsiębiorstwem. Centrum logistyczne MLP Wrocław jest doskonale zlokalizowane i umożliwia szybką obsługę klientów z polskiego rynku. Mieści się jednocześnie w niedalekiej odległości od granicy z Niemcami gdzie znajduje się bliźniacza fabryka koncernu” – powiedziała Agnieszka Góźdź, Dyrektor Działu Sprzedaży w MLP Group S.A.

MLP Wrocław jest parkiem logistycznym powstającym na działce o powierzchni 13 hektarów. Docelowo będzie składał się z 5 hal magazynowych o łącznej powierzchni 63 500 tys. metrów kw. Centrum mieści się na terenie dzielnicy Psie Pole w północno-wschodniej części Wrocławia, w odległości jedynie 14 km od centrum miasta.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora