Informacje dnia

Sieć ALDI przeniosła zabytkowy schron schron w Rybniku

DJI_0108s
Schron przy ul. Dąbrówki w Rybniku, który został odkryty na początku roku na placu budowy nowo powstającego sklepu ALDI, został wykopany w miniony czwartek z ziemi. Następnie został podniesiony i przygotowany do osadzenia w docelowej lokalizacji.

Obecnie trwają prace związane z wykonaniem podbudowy i wytyczeniem terenu. W trakcie podnoszenia okazało się, że obiekt waży więcej niż początkowo zakładano. Jego waga wynosi od 210 do 220 ton.

– Akcja zakończyła się sukcesem, co najważniejsze – schron bez żadnych uszczerbków został przesunięty zgodnie z planem. Doceniamy wsparcie i zaangażowanie współpracujących z nami instytucji. To dla nas szczególnie istotne, gdyż jedną z kluczowych wartości dla ALDI obok dbałości o to, aby nasze sklepy wpisywały się w historyczną i architektoniczną strukturę miasta, jest także wspieranie i rozwój lokalnej społeczności. Liczymy na to, że już wkrótce do nowo otwartego sklepu mieszkańcy przyjdą zarówno na zakupy, jak i po to, by zobaczyć historyczny schron -mówi Mariusz Gajda, Kierownik ds. Nieruchomości i Ekspansji ALDI Polska.

Sieć ALDI wraz z przedstawicielami grupy Zapomniany Rybnik oraz Grupy Operacyjnej „Bielsko” planuje również wykonanie tablicy informacyjno-edukacyjnej upamiętniającej odkrycie i historię schronu.