rynek nieruchomości komercyjnych na sprzedaż

SEGRO kupuje 7R Park Wrocław

default

Spółka SEGRO, działając w imieniu SELP, sfinalizowała transakcję zakupu parku magazynowego 7R Park Wrocław, w Biskupicach.

Po podpisaniu umowy SEGRO podwoiło swoje portfolio powierzchni w jednym z kluczowych hubów logistycznych w kraju.

Transakcja jest przykładem efektywnej realizacji strategii rozwoju 7R polegającej na realizowaniu kompleksów magazynowych w wiodących lokalizacjach w Polsce oraz długofalowej współpracy z godnymi zaufania partnerami biznesowymi. Obecnie pod marką 7R powstaje ok. 600 000 mkw. najwyższej jakości powierzchni logistycznych na głównych rynkach magazynowych w kraju.

Łukasz Jachna, Dyrektor Inwestycyjny, 7R

 

W procesie negocjacji 7R doradzał zespół ekspertów z międzynarodowej agencji doradczej JLL.

Park logistyczny, pod nową nazwą SEGRO Industrial Park Wrocław 2, dysponuje 24 000 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej i produkcyjnej. Jest drugim parkiem dewelopera w regionie, obok SEGRO Industrial Park Wrocław 1 oferującego 24 000 mkw. w pełni wynajętej przestrzeni, z potencjałem rozbudowy o kolejne 10 700 mkw.
Transakcja wpisuje się w strategię SEGRO nakierowaną na umacnianie pozycji firmy w pobliżu największych miast i najważniejszych węzłów komunikacyjnych. Jesteśmy przekonani, że ta wysokiej jakości powierzchnia magazynowa będzie ważnym wsparciem dla naszych klientów i dodatkowo podkreśli naszą obecność w tym regionie, tak istotnym z punktu widzenia firm logistycznych i produkcyjnych.

Bożena Krawczyk, Dyrektor ds. Inwestycji SEGRO

 


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora