Informacje dnia

SAVILLS: rekordowy pierwszy kwartał na rynku nieruchomości w Polsce

Tomasz Buras_Savills_low resSavills to globalna spółka, która świadczy usługi w branży obrotu nieruchomościami. Oferuje szeroki zakres specjalistycznych usług doradczych, zarządczych i transakcyjnych klientom na całym świecie. 

Spółka Savills opublikowała swój komentarz ekspercki. Wynika z niego, że za sprawą dużych transakcji portfelowych, pierwszy kwartał 2018 r. na rynku inwestycyjnym w sektorze nieruchomości komercyjnych w Polsce zakończył się rekordowo wysokim wolumenem transakcji. Wynik ten oscyluje wokół kwoty 2,05 miliardów euro. Można zatem zakładać, że bieżący rok będzie jeszcze lepszy.

Czas potrzebny na sfinalizowanie transakcji w ostatnich miesiącach uległ znacznemu wydłużeniu, m.in. ze względów prawno-podatkowych. Wpłynęło to na przesunięcie w czasie wielu planowanych od dawna transakcji. Gdyby nie ten czynnik, zamiast najwyższego w historii naszego rynku wolumenu transakcji inwestycyjnych w pierwszym kwartale, mielibyśmy do czynienia z jeszcze bardziej spektakularnym wynikiem za 2017 rok. Pierwszy kwartał 2018 r. upłynął pod znakiem dużej aktywności w sektorze handlowym. To niewątpliwie kontynuacja skomplikowanych procesów które rozpoczęły się jeszcze w roku ubiegłym. Obecnie obserwujemy dużą aktywność w sektorze biurowym i magazynowym i to właśnie w tych sektorach, zarówno w regionach jak i w Warszawie, spodziewamy się największej liczby transakcji w najbliższych miesiącach” – powiedział Tomasz Buras, dyrektor zarządzający Savills w Polsce.