rynek nieruchomości komercyjnych na sprzedaż

Rynek inwestycyjny: Hillwood buduje magazyn typu cross-dock dla DPD

HILLWOOD_Ruda_Slaska
Hillwood Polska buduje w Rudzie Śląskiej kurierski terminal przeładunkowy dla firmy DPD. To już drugi magazyn-sortownia, który Hillwood realizuje dla DPD w formule BTS.

Hala zajmie ponad 11 000 metrów kw., z możliwością jej dalszej rozbudowy. Obok powierzchni magazynowej powstaną również biura. Obiekt zostanie przekazany do użytku w III kwartale 2020 roku.
Jest to kolejna inwestycja, którą realizujemy dla DPD i cieszymy się, że firma ponownie obdarzyła nas zaufaniem. Naszą rolą było wypracowanie wspólnie z DPD optymalnych rozwiązań, które usprawnią operacje firmy na Śląsku – mówi Hubert Michalak, Prezes Hillwood Polska. W 2018 roku Hillwood wspólnie z PHN wybudował dla DPD podobną halę w Parzniewie pod Pruszkowem.
Powstający właśnie obiekt typu cross-dock to kolejny w Parku Hillwood Ruda Śląska. W kompleksie działa już hala o powierzchni 30 500 metrów kw., a w budowie jest kolejna o powierzchni 21 000 metrów kw.

– Nowoczesny obiekt w Rudzie Śląskiej powstaje po to, by przyspieszyć i usprawnić procesy oraz zwiększyć potencjał operacyjny DPD Polska. Na bieżąco modernizujemy naszą infrastrukturę, by sprostać wyzwaniom, jakie niosą ze sobą rosnące wolumeny przesyłek wynikające z dynamicznego rozwoju e-commerce. Naszym celem jest zaspokojenie potrzeb naszych klientów i konsumentów. Chcemy dostarczać je szybciej i sprawniej. Nowy model operacyjny efektywniej wykorzystuje sieć połączeń i pozwala zmniejszyć emisję CO2 na trasach łączących sortownię i obsługiwane przez z nią oddziały – komentuje Rafał Nawłoka, prezes zarządu DPD Polska.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora