Informacje dnia

Ruszyła budowa II etapu Officyny w Gdańsku

default

Firma Torus rozpoczęła budowę drugiego etapu biurowca Officyna, powstającego w Gdańsku. Budynek będzie miał pięć kondygnacji biurowych i dostarczy na rynek blisko 7 300 mkw. powierzchni najmu. Planowany termin oddania do użytku to początek 2021 roku.

Na budowie I etapu Officyny, który zaoferuje 5 tys. mkw. powierzchni najmu, w tym 4,2 tys. mkw. biurowej, trwają już prace wykończeniowe, a oddanie do użytku planowane jest na III kwartał tego roku. Równolegle rozpoczęła się budowa II etapu inwestycji o większej powierzchni najmu wynoszącej blisko 7 300 mkw. i w całości przeznaczonej na biura. Na parterze usytuowane będą dwa lokale, a typowe piętra biurowe znajdą się na poziomach od +1 do +3. Piętro +4 będzie nieco mniejsze powierzchniowo ze względu na dostęp do dużego tarasu o powierzchni blisko 270 mkw.

– Wykonaliśmy już obudowę wykopu oraz pełen wykop. Obecnie zajmujemy się wzmocnieniem podłoża. Budynek będzie posadowiony na około 300 palach typu CFA o średnicy 500 mm, średniej długości ok. 7 m. Z początkiem lipca prace rozpocznie wykonawca stanu surowego – mówi Piotr Nisiewicz, kierownik projektu w firmie Torus.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora