rynek nieruchomości inwestycyjnych na sprzedaż

Rusza budowa ekologicznego osiedla Essentiel Talarowa w Warszawie

Bouygues Immobilier_Essentiel_Warszawa_wizualizacja_02
Rozpoczęły się pierwsze prace na placu budowy osiedla Essentiel Talarowa na warszawskiej Białołęce. Będzie to modelowy przykład osiedla ekologicznego. Budowa potrwa kilkanaście miesięcy. Głównym wykonawcą jest SPS Construction.

Deweloper Bouygues Immobilier Polska wybrał generalnego wykonawcę osiedla Essentiel Talarowa przy ul. Talarowej na Tarchominie w Warszawie. Składający się z dwóch budynków kompleks mieszkalny zbuduje SPS Construction z Kielc. Firma została założona w 2005 roku i od tego czasu wykonuje w całym kraju osiedla mieszkaniowe, budynki biurowe i centra handlowe. Wybór uzasadnia jej doświadczenie i rzetelność, udokumentowana referencjami i nagrodami, takimi jak Diament 30-lecia Polskiej Transformacji 2020, Diament Polskiej Jakości, czy kilka certyfikatów Wiarygodna Firma.

– Przemówiło do nas również to, że jest to polskie przedsiębiorstwo, które wykonało wiele inwestycji w Warszawie. Dzięki wybraniu tej firmy na generalnego wykonawcę bardzo ważnego dla nas osiedla, urozmaicamy grono, z którym współpracujemy – argumentuje Cezary Grabowski, dyrektor sprzedaży i marketingu Bouygues Immobilier Polska.

Generalny wykonawca wszedł już na plac budowy i rozpoczął prace przygotowawcze. Budowa rozpocznie się w przeciągu kilkunastu najbliższych dni.

Mieszkań na osiedlu będzie 167: 155 w większym i 12 w mniejszym budynku. Zaprojektowano układy od 1 do 4 pokoi z ogródkami (na parterze), loggiami lub balkonami. Do części lokali na ostatniej kondygnacji przynależeć będą duże tarasy na dachu. Deweloper zdecydował się na mieszkania o wielkości od 26 do 100 mkw. Zróżnicowanie układów i powierzchni ma zachęcić singli, pary, rodziny z dziećmi oraz osoby planujące zakup mieszkania na wynajem.

Oba budynki będą 3-piętrowe. Architekci wybrali stonowaną, jasną kolorystykę, a formę zdynamizowali wprowadzeniem uskoków w części elewacji oraz wysunięciem niektórych mieszkań poza podstawowy obrys budynków. Pod większym z nich znajdzie się hala garażowa z komórkami lokatorskimi, a na zewnątrz dwa dodatkowe parkingi z zadaszonymi miejscami, ozdobione pergolami z zielenią. Na terenie osiedla powstanie plac zabaw.

Ekologiczne rozwiązania, przemyślane układy mieszkań i udogodnienia mają przemówić do różnych grup potencjalnych mieszkańców. Atrakcyjna jest także lokalizacja osiedla.

– Białołęka dynamicznie się rozwija, dzięki czemu można cieszyć się terenami zielonymi, a jednocześnie sprawnie i wygodnie dotrzeć w inne części Warszawy – zauważa Cezary Grabowski. W pobliżu są przystanki autobusowe i tramwajowe, park, ogródki działkowe, ośrodki sportowe, restauracje, galeria handlowa, przedszkola i szkoły. Niedaleko jest także do Wisły. – Essentiel Talarowa to osiedle położone w miejscu, dającym duże możliwości – uważa Cezary Grabowski. – Z założenia budujemy w atrakcyjnych i dobrze skomunikowanych lokalizacjach. Projektując z dala od gęstej zabudowy, chcemy, by najbliższa okolica inwestycji była zielona i umożliwiała kontakt z naturą – dodaje.

Planowana data zakończenia budowy osiedla to druga połowa 2022 roku. Essentiel Talarowa to trzecie osiedle Bouygues Immobilier Polska na Białołęce, obok Foret i Alinea, dostępne aktualnie w ofercie.

Źródło: Bouygues Immobilier.