Informacje dnia

Resi4Rent – Echo Investment z nowatorską platformą

bench-accounting-49907-unsplash
Resi4Rent będzie pierwszą w Polsce platformą mieszkań na wynajem: jej inwestorem, operatorem i zarządzającym. Platforma ma już ponad 1 200 mieszkań w budowie i kolejne 1 700 przygotowane do realizacji w ciągu najbliższych 12 miesięcy, dzięki czemu będzie największym prywatnym funduszem mieszkań na wynajem w Polsce.

Pierwsi mieszkańcy wprowadzą się do projektów Resi4Rent już w czwartym kwartale 2019 roku.

Resi4Rent będzie największą w Polsce platformą mieszkań na wynajem. Wejście w ten segment to dla Echo Investment możliwość znaczącego zwiększenia skali działania w sektorze mieszkaniowym. Co więcej, Resi4Rent wzbogaci nasze flagowe i miastotwórcze projekty wielofunkcyjne, jak m.in. Browary Warszawskie, poprzez promowanie miejskiego stylu życia i tworzenie wokół nich lokalnych społeczności” – powiedział Nicklas Lindberg, prezes zarządu Echo Investment.

Według najnowszych badań Property Index firmy Deloitte, tylko nieco ponad 15% Polaków wynajmuje mieszkanie, co jest znacznie niższym wskaźnikiem niż średnia w Europie.

„Projekty takie jak Resi4Rent stopniowo wypełnią lukę na rynku i sprawią, że wynajem stanie się w Polsce dużo bardziej atrakcyjnym rozwiązaniem, szczególnie dla młodych, mobilnych specjalistów, którzy nie chcą obciążenia finansowego związanego z długoletnim kredytem hipotecznym. Takie osoby mniejszą wagę przykładają do własności, a wolą skorzystać z bezpiecznej oferty najmu instytucjonalnego” – mówi Piotr Gromniak, wiceprezes Echo Investment odpowiedzialny za segment mieszkań na wynajem.

Echo Investment jest największym polskim deweloperem, jedynym na rynku z bogatym doświadczeniem w trzech sektorach rynku nieruchomości: mieszkaniowym, handlowo-usługowym oraz biurowym.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora