Informacje dnia

REAS łączy się z JLL

kirejczyk

JLL firma doradcza działająca na globalnym rynku nieruchomości komercyjnych i REAS będący liderem doradztwa na rynku mieszkaniowym w Polsce połączyły siły. 1 grudnia 2018 podpisano umowę na mocy, której w ramach struktur JLL REAS będzie rozwijać tzw. Living Services w Polsce i w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

W ramach JLL Living Services poszerzony zostanie zakres usług na wszystkich szczeblach procesów inwestycyjnych. Wykorzystując doświadczenia JLL na rynkach międzynarodowych inwestorzy otrzymają wsparcie doradcze dotyczące prężnie rozwijających się segmentów rynku, w tym: co-living, akademiki i budownictwo senioralne. Dzięki połączeniu doświadczenia, kontaktów i know-how obu podmiotów nowy projekt stanie się pierwszą firmą na polskim rynku obsługującą wszystkie sektory biznesu nieruchomości.

„Cieszymy się z możliwości współtworzenia i realizacji strategii zwiększenia obecności JLL w sektorze mieszkaniowym. Celem REAS jest rozwój, a pogłębienie trwającej od ponad 10 lat współpracy z JLL daje właśnie tę możliwość. Działanie w strukturach dużego światowego partnera to dostęp do wiedzy rynkowej, która jest w stanie przyspieszyć poszerzanie zakresu usług o te niedostępne dotychczas w Polsce, ale również możliwość rozwoju na rynkach międzynarodowych” – komentuje Kazimierz Kirejczyk, Prezes Zarządu REAS.

„W ramach JLL chcemy mieć kompetencje we wszystkich obszarach rynku nieruchomości, a segment mieszkaniowy ma tu kluczowe znaczenie. Od niedawna sektor mieszkaniowy w Polsce rozwija się również w aspektach komercyjnych – np. mieszkania na wynajem czy akademiki stają się przedmiotem zainteresowania kapitału instytucjonalnego. Rozszerzaniem ekspertyzy JLL w tym obszarze odpowiadamy na trendy rynkowe i potrzeby biznesowe naszych klientów”, informuje Tomasz Trzósło, Dyrektor Zarządzający JLL w Polsce.