Informacje dnia

Pracownicy Cushman & Wakefield budują domki dla ptaków i owadów

budki_legowe
W dniu 14 czerwca w hotelu Holiday Inn w Józefowie k/Warszawy pracownicy międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield pogłębiali swoją wiedzę na temat ekosystemu, czyli współzależności środowiska oraz organizmów.

Podczas zajęć integracyjnych dowiedzieli się o roli owadów w naszym życiu, a dzięki budowie budek lęgowych, karmników i domków dla ptaków oraz owadów, próbowali poprawić stan lokalnego ekosystemu, a w konsekwencji – całej otaczającej nas przyrody.

Cushman & Wakefield od trzech lat publikuje raport na temat prowadzonych działań w zakresie CSR. Firma uznawana jest za jednego z liderów w propagowaniu zrównoważonego rozwoju, zarządzania zasobami energii, etycznego postępowania w biznesie i promowania różnorodności. W ramach lokalnych inicjatyw, każdy region prowadzi własną politykę CSR, jednak jej cel jest podobny – pomoc oraz wsparcie programów wpływających na zdrowie i ochronę środowiska.

W Polsce firma angażuje się lub inicjuje różne aktywności w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu. Jedna z takich akcji została przeprowadzona podczas ostatnich zajęć integracyjnych w podwarszawskim Józefowie. Pracownicy Nadleśnictwa w Celestynowie wyjaśnili m.in. rolę owadów w naszym życiu, a pracownicy Cushman & Wakefield, dzięki budowie budek lęgowych, karmników i domków dla ptaków oraz owadów, próbowali poprawić stan lokalnego ekosystemu, a w konsekwencji – całej otaczającej nas przyrody.

– Przy okazji każdych zajęć integracyjnych staramy się przekazywać pracownikom wiedzę na temat celu prowadzonych przez nas działań w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu. Nasi koledzy i koleżanki tym razem zaangażowali się w budowę budek dla ptaków z Celestynowa i okolic. Inicjatywę poprzedziła prelekcja na temat wykorzystania ptasich nieruchomości np. jako budek lęgowych. Pracownicy mogli również dowiedzieć się, czym są hotele dla owadów, gdzie je można najczęściej spotkać i kto jest ich lokatorem. O profesjonalne wprowadzenie zadbali strażnicy leśni z Nadleśnictwa w Celestynowie – podkreśla Kinga Bloch, Partner, Dyrektor ds. personalnych, Cushman & Wakefield.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora