Informacje dnia

Pozwolenie na budowę mieszkań Aroma Park w Warszawie

Aroma_Park_strefa_wejscia

Fiński deweloper YIT otrzymał pozwolenie na budowę I etapu Aroma Park – nowej inwestycji mieszkaniowej w Warszawie. Projekt będzie realizowany na działce o powierzchni blisko 3 ha, położonej przy ulicy Klasyków 10. W ramach projektu powstanie sześć stref specjalnych. Nowe życie zyska również historyczna zabudowa drożdżowni Henryka Bienenthala z lat 1902-1904.

YIT zapowiada, że stworzy na Białołęce najbardziej spektakularną w całej Warszawie przestrzeń do życia i odpoczynku. – Aroma Park docenią miłośnicy niepowtarzalnej architektury. Niezwykłość postindustrialnego klimatu idealnie łączy się z naturą oraz spokojnym otoczeniem inwestycji. Zieleń wraz z pięknym starodrzewiem to elementy, które stanowią blisko 40% powierzchni działki. Inwestycja graniczy również z odnowionym Parkiem Henrykowskim. – mówi Tomasz Konarski, prezes zarządu YIT w Polsce. – Ponadto mieszkańcy mogą liczyć na wiele udogodnień w stylu fińskim. Wybrane miejsca postojowe w garażu podziemnym zostaną wyposażone w instalacje do ładowania pojazdów elektrycznych i hybrydowych. – dodaje Konarski.

W ramach Aroma Park zostanie powołanych 6 stref specjalnych. Pierwsza z nich -strefa kontekstu historycznego – będzie stanowić wejście reprezentacyjne osiedla. Druga – strefa ciszy – obejmie biuro na świeżym powietrzu, hamaki, stoliki szachowe oraz przestrzeń dla miłośników jogi. W strefie aktywności znajdą się natomiast plac zabaw, siłownia i przestrzeń piaskowa. W czwartej strefie – wspólnej – powstanie ogród z grillem oraz przestrzenią piknikową. Pozostałe dwie, to strefy półprywatne – będą składać się z ogrodu oraz przytulnych miejsc do odpoczynku i pracy na świeżym powietrzu.

W skład zespołu wchodzi, m.in. willa fabrykancka (obiekt przetrwał prawie nienaruszony przez blisko 115 lat) oraz budynek główny drożdżowni. Nazwa „Henryków” wywodzi się natomiast od imienia pierwszego właściciela gorzelni drożdżowej. Żydowski przedsiębiorca Henryk Bienenthal zbudował wspomniany zakład w latach 1902-1904. Po drugiej wojnie światowej, do 2012 roku, działała na tym terenie Fabryka Substancji Zapachowych „Pollena-Aroma“, do której nawiązuje nazwa inwestycji.

W istniejącą zabudowę zostaną wpisane nowe, kameralne 3-piętrowe budynki, których elewacja będzie nawiązywać do industrialnej przeszłości miejsca. Inwestycja zostanie zrealizowana w pięciu etapach. Projektantem Aroma Park jest pracownia KAPS ARCHITEKCI Korneluk Parysek Słowik Sp. z o.o. Przedsprzedaż mieszkań pierwszego etapu już trwa. YIT finalizuje przetarg na generalnego wykonawcę pierwszego etapu i planuje rozpoczęcie robót budowlanych w styczniu 2018 roku.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora