Informacje dnia

Polnord kupuje tereny inwestycyjne na wrocławskich Krzykach

the-old-town-2170080_640

Fadesa Polnord Polska zawarła przedwstępne umowy na zakup działek o łącznej powierzchni 5983 m kw., położonych w atrakcyjnej części Wrocławia, w dzielnicy Krzyki. Nieruchomości umożliwią dalszy rozwój inwestycji w mieście. Fadesa Polnord Polska została utworzona w 2005 roku, a jej udziałowcami są polski Polnord (49% udziałów) oraz hiszpańska Martinsa-Fadesa (51% udziałów).

Uwzględniając utrzymującą się dobrą koniunkturę rynkową, a przede wszystkim wysoką rentowność i efektywność dystrybucji dotychczasowych projektów, Fadesa Polnord Polska (FPP) zamierza zakupić dodatkowe grunty na rozbudowę inwestycji we Wrocławiu, dzięki czemu sprawdzony deweloper pozostanie na rynku także po zakończeniu aktualnych projektów, poszukując nowych dróg dynamicznego rozwoju firmy w branży nieruchomości.

Zawarcie umów ostatecznych uwarunkowane jest m.in. uzyskaniem przez FPP prawomocnego pozwolenia na zabudowę tych nieruchomości.

Na nowo zakupionych działkach FPP zamierza wybudować kolejnych 144 mieszkań. Planowanym terminem rozpoczęcia sprzedaży lokali jest trzeci kwartał 2018 roku.
FPP jest deweloperem głęboko zakorzenionym na polskim rynku mieszkaniowym. Od początku działalności do 30 czerwca 2017 r. sprzedała 2946 i oddała do użytku 2769 lokali, koncentrując się na budowie mieszkań o wysokim i średnim standardzie. FPP ma na swoim koncie zrealizowane z sukcesem i nagradzane przez branżę inwestycje, wśród których są m.in. warszawska Ostoja Wilanów a także Osiedle Innova i Osiedle Moderno we Wrocławiu.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora