Informacje dnia

PKP S.A.: wkrótce rozpocznie się przebudowa dworca w Świebodzinie

Wizualizacja dworca Świebodzin

Dworzec w Świebodzinie w woj. lubuskim zostanie odnowiony z dbałością o detale. Obiekt ma być przyjazny dla podróżnych i środowiska.

Dworzec w Świebodzinie ma być miejsce bezpiecznym, sprzyjającym spotkaniom oraz lokalnej społeczności. PKP S.A. podpisały umowę z wykonawcą prac budowlanych.
Inwestycja w Świebodzinie jest realizowana w ramach Programu Inwestycji Dworcowych na lata 2016-2023. Projekt jest dofinansowany ze środków unijnych, w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.
Zakres przebudowy zabytkowego dworca obejmuje sam budynek dworca, budynki towarzyszące i sąsiadujący z nimi teren.

Podpisanie umowy na przebudowę dworca w Świebodzinie to kolejny element przeciwdziałania wykluczeniu komunikacyjnemu. Mieszkańcy kolejnego miasta powiatowego w województwie lubuskim zyskają dostęp do bezpiecznej i komfortowej infrastruktury kolejowej. Mam nadzieję, że zmodernizowany historyczny budynek dworca stanie się ważnym centrum społeczności lokalnej i ułatwi pasażerom podróżowanie koleją. Wszystko to dzięki Programowi Inwestycji Dworcowych, w ramach którego polski rząd przeznaczy do 2023 r. prawie 2 mld zł na modernizację blisko 200 dworców – mówi Andrzej Bittel, wiceminister infrastruktury.

– Dworzec w Świebodzinie to kolejna inwestycja w województwie lubuskim, którą rozpoczynamy w ramach Programu Inwestycji Dworcowych na lata 2016-2023. Jej celem jest renowacja zabytkowego budynku, jego unowocześnienie oraz dostosowanie do współczesnych standardów obsługi podróżnych. Dworzec po inwestycji stanie się nie tylko miejscem obsługi podróżnych, ale również przestrzenią otwartą na kulturę, gdyż samorząd planuje otwarcie w nim m.in. biblioteki multimedialnej – mówi Ireneusz Maślany, członek zarządu PKP S.A.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora