Informacje dnia

Park Wrocław I – nowa inwestycja magazynowa BIK

bik_park_wroclaw_i
Wczoraj w TERMINAL HOTEL we Wrocławiu odbyła się oficjalna prezentacja siódmego parku magazynowego Biura Inwestycji Kapitałowych (BIK) – Park Wrocław I. Międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield pośredniczyła w transakcji kupna-sprzedaży działki o powierzchni 11,7 ha, na której zlokalizowana jest nieruchomość.

BIK Park Wrocław I zaoferuje około 47 000 metrów kw. powierzchni magazynowej i biurowej. Centrum logistyczne zlokalizowane jest w Nowej Wsi Wrocławskiej w gminie Kąty Wrocławskie, tuż przy autostradzie A4 w sąsiedztwie węzła Wrocław Południe oraz węzła Pietrzykowice, a także w odległości 14 kilometrów od centrum Wrocławia i lotniska w stolicy Dolnego Śląska.
Według Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego obiekt będzie przystosowany do produkcji, magazynowania i usług.

– Teren ten początkowo przeznaczony był pod zupełnie inny projekt komercyjny, lecz brak możliwości zrealizowania pierwotnego planu, umożliwił pozyskanie nowego właściciela z branży przemysłowo-magazynowej. Biuro Inwestycji Kapitałowych jako nowy, istotny gracz na rynku nieruchomości, pozytywnie ocenił potencjał tej lokalizacji i zdecydował się na kolejną inwestycję w nowym regionie Polski – powiedział Michał Sikora, Konsultant ds. gruntów, spraw technicznych i Specjalnych Stref Ekonomicznych w dziale powierzchni przemysłowych i logistycznych firmy Cushman & Wakefield.

Biuro Inwestycji Kapitałowych S.A. zostało założone w 1996 roku i do dziś z powodzeniem funkcjonuje na rynku nieruchomości komercyjnych jako deweloper, specjalizujący się w budowie i wynajmie nowoczesnych powierzchni magazynowych.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora