Magazyny

Panattoni dostarczył nowe magazyny w Strykowie

logo_panattoniFirma Panattoni Europe zakończyła budowę 14 tys. mkw. magazynów  build-to-own (BTO) w Strykowie. Inwestycja została zrealizowana dla jednej z największych firm przewozowych na świecie.

Obiekt komercyjny powstał w Strykowie na ponad 12 ha działce i zajął 13 966 m2 – z 11 782 m2 powierzchni magazynowej oraz 2 184 m2 biurowej.

Centrum dostosowane zostało do wymagań branży kurierskiej, a więc operacji transportowo-przeładunkowych. Zastosowana została w nim platforma cross-dockowa, a także zwiększona ilość doków i mniejszych bram dla załadunku i rozładunku.

Aktualnie Panattoni Europe realizuje ponad 295 000 m² powierzchni przemysłowej. Na prowadzone realizacje składają się: rozbudowa własnych centrów logistycznych w Poznaniu, Łodzi i Wrocławiu, Krakowie, Sosnowcu, Bielsku-Białej i w Rzeszowie. Natomiast w przypadku inwestycji produkcyjnych o charakterze BTS należy wspomnieć przede wszystkim o 45 000 m². Inteligentnej Fabryki realizowanej w Bielsku-Białej dla koncernu GE Industrial Solutions czy kolejnej inwestycji dla firmy Faurecia na terenie Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Gorzowie Wielkopolskim oraz rozbudowa fabryki szyb samochodowych firmy Pilkington Automotive Poland w Chmielowie.