Architektura i design

Nowe Kolibki czyli nowoczesny ‚slow life’ według Roark Studio

TKS07978+1

Nowe Kolibki to wyjątkowa inwestycja Invest Komfortu, która mogła być zrealizowana tylko na mapie Trójmiasta. W samym sercu tej unikatowej aglomeracji, zaledwie 800 metrów od pięknej, piaszczystej plaży powstało prestiżowe osiedle łączące zalety tętniącego życiem miasta z kojącą bliskością natury.

Główną ideą zespołu projektowego Roark Studio było stworzenie wyjątkowego miejsca dla osób, które oczekują od życia czegoś więcej. Dla ludzi, którzy cenią sobie wysoką jakość i tak również pragną myśleć o miejscu, w którym mieszkają.

– Jest to założenie projektowe w duchu ‚slow life’, według którego osiedle ma dawać wytchnienie od codziennej gonitwy. Jest to koncepcja spokojnego, zrównoważonego życia, polegająca na osiągnięciu odpowiedniego balansu między życiem zawodowym i osobistym, a także równowaga między zdobyczami współczesnego świata i bliskością natury. – mówi Jakub Bladowski, prezes zarządu Roark Studio.

Z założeniem ‚slow life’ koresponduje również minimalizacja, a wręcz prawie całkowita likwidacja, ruchu samochodowego w obrębie osiedla oraz położenie nacisku na wysoką jakość urbanistycznych wnętrz, co zachęci mieszkańców do spacerowania czy jazdy na rowerze.
Projekt zespołu budynków mieszkalnych wielorodzinnych Nowe Kolibki, mieszczącego się Gdyni przy ulicy Bernadowskiej, otrzymał nagrodę III stopnia w kategorii „Budowa roku”. Wyróżnienie zostało przyznane przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa.