Informacje dnia

Nowa Miejska Baza Sportów Wodnych w Giżycku

EkoMarina
Miejska Baza Sportów Wodnych, która powstaje w Giżycku, zapewni 700 metrów kwadratowych, sale szkoleniowe, doskonałe zaplecze sprzętowe. Wszystko to dostępne będzie przez cały rok.

Jeszcze w tym roku zostanie otwarty kompleks. Skorzystać będą z niego mogli zarówno mieszkańcy jak i turyści.

Rozbudowa Ekomariny to jedna z największych inwestycji naszego regionu w ostatnich latach. Dzięki możliwościom nowego obiektu, nasza oferta zostanie poszerzona o kursy żeglarskie, szkolenia klas żeglarskich, a także bezpłatne warsztaty rekreacyjno-żeglarskie, w tym z żeglarstwa lodowego. Pozwoli nam to na bardziej efektywne wykorzystanie i rozwój zasobów natury miasta i regionu z punktu widzenia rozwoju społeczno-gospodarczego” – komentuje Burmistrz Wojciech Karol Iwaszkiewicz.

Projekt jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020. Wartość projektu wynosi 7 239 554,31* złotych. Dzięki staraniom Burmistrza Giżycka, Miasto pozyskało dofinansowanie w wysokości ponad 5 milionów złotych z Funduszu Europejskiego. Realizacja projektu trwała niespełna 2 lata.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora