Informacje dnia

Moris Polska unowocześni Lodowisko Miejskie w Legionowie

zalacznik_nr_29_-_plansza_lodowisko.pdf
Jako generalny wykonawca i zwycięzca przetargu warszawska firma Moris Polska podpisała umowę na zbudowanie zadaszenia lodowiska miejskiego i utworzenie zaplecza wraz z niezbędną infrastrukturą w Legionowie.

Inwestorem i zarazem organizatorem przetargu jest KZB Legionowo sp. z o.o. Wartość inwestycji opiewa na kwotę rzędu 7,98 mln zł brutto. Do chwili obecnej lodowisko zimą służyło zgodnie ze swoją nazwą, natomiast w cieplejszych porach roku pełniło rolę boiska do piłki plażowej.

Prezes Moris Polska Maurycy Bryła: „To kolejny z wielu znaczący przetarg, jaki wygrywamy w zakresie budowy lub modernizacji obiektów sportowych. Jest to jedna z naszych specjalizacji. Mam wrażenie, że rynek dostrzega nasz potencjał projektowy i wykonawczy w tej dziedzinie, jak również naszą zdolność do oferowania najnowszych materiałów i technologii w budowaniu tego typu obiektów. Zaledwie dwa tygodnie temu oddaliśmy do użytku kompleks rekreacyjno-basenowy w Warszawie, a miesiąc temu halę sportową w Kostrzyniu. Bardzo uniwersalny i całoroczny obiekt sportowy w Legionowie wpisuje się zatem w naszą specjalizację. Do sportu i rekreacji mieszkańców Legionowa wniesiemy całkowicie nową kulturę tego typu placówek i równie nową jakość, jeśli chodzi o wielofunkcyjność i rozwiązania przyjazne dla użytkowników”.

Inwestycja realizowana będzie na działce o powierzchni 4 tys. metrów kw. Powierzchnia zabudowy wyniesie 1453 metrów kw, kubatura zaś 14,2 tys. metrów sześciennych. Hala obiektu osiągnie wysokość 10,6 m. Powierzchnia biologicznie czynna na obiekcie osiągnie 44,88 proc. terenu i swoją estetyką wraz z nowymi nasadzeniami wniesie dodatkową wartość dla mieszkańców miasta. Na tę część inwestycji złożą się m.in. trawy ozdobne oraz niskie rośliny okrywowe.

Pod względem architektonicznym inwestycja wpisze się w stylistykę istniejącej w mieście Hali Sportowo-Widowiskowej „Arena Legionowo”. Obiekt realizowany przez Moris Polska będzie kontynuacją i uzupełnieniem funkcji istniejącego kompleksu sportowego zlokalizowanego na tej samej działce.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora