Inwestycje publiczne

„MOCne w biznesie” – granty rozwojowe od Santander Bank Polska dla firm prowadzonych przez kobiety

rawpixel-com-603645-unsplash
„MOCne w biznesie” – granty rozwojowe od Santander Bank Polska dla firm prowadzonych przez kobiety.

Santander Bank Polska i Polska Fundacja Przedsiębiorczości organizują dwa konkursy dla przedsiębiorczyń oraz kobiet planujących założenie firmy. Do zdobycia są nagrody pieniężne na rozwój, a także dofinansowanie dla najlepszych pomysłów na biznes.
W konkursie grantowym kobiety, które planują rozwój swojej firmy lub jej założenie, mogą wygrać 10 nagród o wartości 11 tys. zł każda. Środki można przeznaczyć na dowolny cel, związany z pozyskaniem nowych kompetencji – np. szkolenia czy studia podyplomowe. Z kolei przedsiębiorczynie, które mają ciekawy pomysł na biznes mogą liczyć na wsparcie inwestorów. Cztery kobiety, które przedstawią najciekawsze propozycje biznesowe skorzystają z inwestycji w biznes o równowartości do 50 tys. euro każda.

Za cel stawiamy sobie aktywizację kobiet i inspirowanie ich do działania oraz rozwoju. Wiemy, że często poważnym problemem jest pozyskanie kapitału. Nasza inicjatywa zachęca do kreatywności, a jednocześnie jest szansa na pozyskanie środków finansowych – Agnieszka Łatkowska Menedżer ds. Komercjalizacji i Rozwoju, odpowiedzialna za program po stronie Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości. – Działania rozwojowe są coraz bardziej doceniane przez przedsiębiorczynie, widzimy to po frekwencji na spotkaniach organizowanych w ramach cyklu „MOCne w biznesie”. Jesteśmy bardzo ciekawi na jakie pomysły wpadły nasze przedsiębiorczynie – dodaje.

W programie „MOCne w biznesie” chcemy wspierać przedsiębiorczynie w Polsce. Kobiety w biznesie mają wiele do zaoferowania, często potrzebują jedynie wzmocnienia swojego poczucia wartości i pewności co do planowanej drogi. Z raportu przygotowanego przez fundację Startup Poland wynika, że nadal więcej firm jest zakładanych przez mężczyzn, pomimo że te zakładane przez kobiety radzą sobie lepiej na rynku. Często jedną z barier, którą powstrzymuje realizację marzeń są kwestie finansowe, dlatego nasz program ma z założenia być motywacyjnym i finansowym bodźcem do wcielenia planów w życie – podkreśla Agnieszka Przybylska, odpowiedzialna za program MOCne w Biznesie w Santander Bank Polska.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora