Informacje dnia

Mieszkania deweloperskie na sprzedaż. Najnowsze inwestycje mieszkaniowe w Warszawie

Magdalena Paluch na k24
W obliczu pandemii rynek mieszkaniowy nieco spowolnił. Deweloperzy notują mniejszą liczbę sprzedanych lokali mieszkalnych, jednak sytuacja ta zdaje się być przejściowa. Pomimo  destabilizacji na rynku, na warszawskim rynku prace przy budowie nowych inwestycji wciąż trwają, aby deweloperzy mogli oddać je do użytku.

W powodu pandemii koronawirusa w naszym kraju sprzedaż mieszkań zwolniła. Mniejsze zainteresowanie widoczne jest zarówno na rynku mieszkań z rynku wtórnego, jak i mieszkań z rynku pierwotnego. Niemniej można spodziewać się, że kupujący powrócą niedługo do poszukiwań i sprzedaż w mieszkaniówce znów się zwiększy.
Deweloperzy starają się nie zwalniać tempa, i na ile to możliwe, próbują dotrzymać terminów oddania do użytku swoich nowych inwestycji mieszkaniowych. Wprowadzają też udogodnienia dla kupujących, aby mogli oni zapoznać się z inwestycją, np. za pomocą wirtualnego spaceru po mieszkaniach.
Na warszawskim rynku do użytku oddawane są atrakcyjne mieszkania, cechujące się oryginalną architekturą, doskonałą lokalizacją oraz bardzo dobrą infrastrukturą otoczenia.

Poniżej prezentujemy wybrane, interesujące wg nas inwestycje, w ramach których deweloperzy oferują mieszkania z rynku pierwotnego na sprzedaż w Warszawie.

Grodzieńska 19, Praga północ

W przedsprzedaży w ramach inwestycji „Grodzieńska 19” zostały już ostatnie mieszkania. Lokalizacja inwestycji „Grodzieńska 19”stanowi połączenie bogatej infrastruktury społecznej oraz usługowo-handlowej, a także rozbudowanej sieci komunikacyjnej. W najbliższej okolicy osiedla znajdują się: metro „Szwedzka”, punkty opieki zdrowotnej, apteka, szkoła, przedszkole, siłownia, restauracje, puby, park oraz przystanki komunikacji miejskiej.
Osiedle „Grodzieńska 19” cechuje się klasycznym designem połączonym z kameralnym klimatem. W ramach inwestycji powstały lokale mieszkalne o powierzchni od 28 do 101 metrów kw. w ramach osiedla zapewniony jest monitoring oraz ochrona. Jest to kaskadowy budynek sięgający od 5 do 7 kondygnacji naziemnych. W sumie w ramach inwestycji „Grodzieńska 19” powstało 108 mieszkań i apartamentów. Do prawie wszystkich lokali przynależą balkony albo przestronne loggie. Mieszkania na parterze posiadają ogródki.
Kompleks mieszkalny „Grodzieńska 19” to inwestycja spod szyldu Agena Development. Deweloper rozpoczął prace budowlane pod koniec 2019 roku, natomiast oddanie inwestycji do użytku planowane jest na lipiec 2021 roku.

Reset, Mokotów

Osiedle „Reset” powstaje na warszawskim Mokotowie. Deweloperem inwestycji jest Echo Investment, natomiast za projekt architektoniczny odpowiada biuro APA Wojciechowski z Warszawy. Kompleks mieszkalny zlokalizowany jest wzdłuż ulicy Taśmowej. Pierwsze prace budowlane rozpoczęły się we wrześniu 2017 roku.
Osiedle „Reset” realizowane jest dwuetapowo. W ramach pierwszego etapu powstały 164 mieszkania, natomiast drugi etap budowy dostarczy 111 lokali mieszkalnych.
Dużym atutem inwestycji jest bliskość budynków biurowych, które odcinają osiedle „Reset” od zgiełku miasta. Zaledwie 3 km od inwestycji znajduje się stacja metra „Wilanowska”. W otoczeniu mieszkańcy mają także do dyspozycji przystanki komunikacji miejskiej – autobusowe i tramwajowe, które zapewnią im doskonałą komunikację z całą stolicą.
Niedaleko inwestycji znajduje się Lotnisko Chopina, które jest jednak na tyle oddalone, aby mieszkańcy czuli się komfortowo i nie odczuwali jego bliskości.
W ramach kompleksu mieszkalnego „Reset” dostępne są jeszcze mieszkania o powierzchni od 46,90 do 84,77 metrów kw. Kupujący mogą wybierać spośród kawalerek, a także mieszkań dwu-, trzy- i czteropokojowych.
Na inwestycję „Reset” składa się siedem budynków, nazwanych odpowiednio: A, B, C, D, E, F, G.

hutomo-abrianto-580434-unsplash

Moje Miejsce, Mokotów

„Moje Miejsce” powstaje u zbiegu ulic Bobrowieckiej oraz Beethovena na warszawskim Mokotowie. Kompleks mieszkalno-biurowy jest inwestycją spod szyldu dewelopera Echo Investment. Za jego projekt odpowiada JEMS Architekci z Warszawy. Budowa inwestycji rozpoczęła się w październiku 2017 roku. Deweloper planuje oddać ją do użytku w 2021 roku.
Na inwestycję „Moje Miejsce” składać się będzie pięć budynków mieszkalnych oraz dwa budynki o charakterze biurowym oraz handlowo-usługowym. Budynki będą liczyły pięć kondygnacji nadziemnych oraz jedną podziemną. W ramach kompleksu powstaną 244 lokale mieszkalne o zróżnicowanej powierzchni. Na chwilę obecną 91 procent mieszkań znalazło już swoich właścicieli. Obecnie w ofercie dewelopera dostępne są jeszcze mieszkania o powierzchni od 69,36 metrów kw. do 108,31 metrów kw. Są to mieszkania trzy- oraz czteropokojowe.
Powierzchnia biurowa, jaka powstanie w ramach kompleksu wyniesie ponad 34 tys. metrów kw., natomiast powierzchnia handlowo-usługowa prawie 5 tys. metrów kw.

Osiedle Coopera, Bemowo

„Osiedle Coopera” to zespół piętnastu trzypiętrowych budynków mieszkaniowych, który powstaje na warszawskim Mokotowie przy ulicy Coopera. Osiedle realizowane będzie w czterech etapach. Budowa inwestycji spod szyldu dewelopera Unidevelopment rozpoczęła się w lipcu 2019 roku. Autorem projektu jest biuro architektoniczne z Warszawy – Latergrupa Brzeziński Perguł Architekci.
W ramach pierwszego etapu budowy powstały cztery budynki, które dostarczyły 100 mieszkań o powierzchni od 42 do 94 metrów kw. Etap ten został oddany do użytku w I kwartale 2020 roku.
Drugi etap inwestycji, którego zakończenie deweloper zaplanował na III kwartał 2021 roku, dostarczy w dzielnicy Bemowo koleje 272 mieszkania.
Inwestycja dostarczy na warszawski rynek ponad 20,6 tys. metrów kw. powierzchni handlowej.

Moderna Powiśle, Śródmieście

Na osiedlu Powiśle w Warszawie powstaje inwestycja mieszkaniowa „Moderna Powiśle”. Budynek zlokalizowany jest przy ulicy Zajęczej. Budowa inwestycji rozpoczęła się w sierpniu 2019 roku, natomiast do użytku budynek zostanie oddany w bieżącym, 2020 roku. Jest to inwestycja deweloperska firmy moderna Holding. Za projekt architektoniczny odpowiada biuro Wolski Architekci.
„Moderna Powiśle” liczy 6 kondygnacji nadziemnych oraz dwie kondygnacje podziemne. W ramach inwestycji powstało 49 apartamentów jednopoziomowych o powierzchni od 27 do 124 metrów kw. oraz 2 apartamenty o powierzchni od 126 do 172 metrów kw. „Moderna Powiśle” oferuje ponadto 4 lokale użytkowe o powierzchni od 37,5 do 215 metrów kw. Hala garażowa obejmuje 44 miejsca parkingowe, 40 komórek lokatorskich oraz miejsca dla rowerów.

Warszawski rynek mieszkaniowy ma wiele do zaoferowania. Kupujący mogą wybierać spośród interesujących ich dzielnic i osiedli oraz dobierać odpowiednie dla siebie metraże lokali mieszkalnych. Często deweloper wyodrębnia w ramach inwestycji powierzchnie handlowe i usługowe, co jest dużym atutem, gdyż lokale dostarczą mieszkańcom sklepy lub punkty usługowe. Kupujący mogą dobiegać pod swoje poszukiwania standard inwestycji, rodzaj zabudowy, lokalizację, liczbę pokoi oraz oczywiście cenę mieszkania. Corocznie na warszawski rynek do użytku oddawane są kolejne inwestycje mieszkaniowe, rozpoczynają się budowy kolejnych. Jest to najlepszym potwierdzeniem tego, że popyt na mieszkania w stolicy nie maleje.

Magdalena Paluch
Redaktor Naczelna
Komercja24.pl