Informacje dnia

Miasto Poznań znacząco zmniejszy wpływ transportu miejskiego na środowisko i poprawi jakość powietrza

analiza
Miasto Poznań podejmuje działania, aby zmniejszać wpływ transportu miejskiego na środowisko i poprawi jakość powietrza, którym oddychają mieszkańcy. 

Santander Bank Polska, Bank Gospodarstwa Krajowego i Solaris Bus & Coach wspierają polskie miasta w zrównoważonym rozwoju. Do Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Poznaniu już niebawem trafi 37 bezemisyjnych autobusów wyprodukowanych przez spółkę Solaris Bus & Coach. Transakcję opiewającą na ponad 111 mln zł sfinansowały Santander Bank Polska i Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK). Do 2025 r. jednostki samorządu terytorialnego powinny osiągnąć próg 30 proc. pojazdów zeroemisyjnych. Wdrożenie takich działań wynika z potrzeby dbałości o zrównoważony rozwój kraju i zdrowie mieszkańców miast.

Stan naszego środowiska pogarsza się z powodu wysokiego poziomu zanieczyszczeń powietrza, w tym spalin dostających się do atmosfery. W tej sytuacji elektryczne autobusy to konieczność – znacząco obniżają zużycie paliw, a tym samym wpływają na polepszenie jakości powietrza. Inwestycje w niskoemisyjny transport wpisują się w misję naszego banku, którą jest wspieranie zrównoważonego rozwoju – mówi Feliks Kobierski, ekspert z zespołu relacji w Banku Gospodarstwa Krajowego.

 


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora