Informacje dnia

Marina Yacht Park w Gdyni oficjalnie otwarta

Otwarcie Mariny Yacht Park (3)

W dniu 24 czerwca br. w godzinach popołudniowych obyło się oficjalne otwarcie Mariny Yacht Park – nowoczesnej przystani jachtowej. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali w imieniu władz samorządowych – Wojciech Szczurek, Prezydent Miasta Gdynia, a w imieniu inwestora inwestycji – Marcin Mazurek, Prezes Zarządu Polskiego Holdingu Nieruchomości S.A.

Marina Yacht Park to nowoczesna przystań jachtowa, która w tym sezonie żeglarskim uatrakcyjniła polskie wybrzeże Bałtyku. Port oferuje 120 miejsc cumowniczych z dostępem do wody i prądu. Część nawodna Mariny została otwarta pod koniec kwietnia – wtedy też do portu zawitali pierwsi żeglarze. Równocześnie kontynuowana była budowa nowoczesnego i funkcjonalnego bosmanatu. Prace budowlane zostały zakończone pod koniec czerwca i inwestycja uzyskała prawomocne pozwolenie na użytkowanie.

Bosmanat oferuje nowoczesny system zarządzania i funkcjonalne zaplecze. W budynkach znalazły się m.in.: zaplecze socjalne, łazienki, toalety, pralnia, pomieszczenie bosmana, kubryk oraz salka na szkolenia i spotkania. Na terenie Mariny Yacht Park świadczone będą usługi związane z potrzebami armatorów m.in. mechanika, żaglomistrza i szkutnika.

Marina Yacht Park jest najnowocześniejszym portem żeglarskim nad polskim Bałtykiem. Jesteśmy przekonani, że otwarcie Mariny Yacht Park przyczyni się do rozwoju Morskiego Śródmieścia Gdyni i w przyszłości dzielnica ta stanie się tętniącym życiem centrum miasta. – powiedział Marcin Mazurek, Prezes Zarządu Polskiego Holdingu Nieruchomości S.A.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora