Z życia spółek

Mall of Sofia trafia do portfolio GTC

GTC_Mall of SofiaGrupa GTC jest wiodącym deweloperem i inwestorem w sektorze nieruchomości, który obecnie swoje działania skupia na rynku polskim oraz trzech stolicach Europy Wschodniej. 

Na chwilę obecną GTC jest właścicielem i zarządcą 37 budynków komercyjnych, które oferują 621 tysięcy metrów kw. powierzchni biurowej i handlowej w Polsce, Budapeszcie, Bukareszcie, Belgradzie i Zagrzebiu.

GTC stało się właścicielem kolejnej nieruchomości – Mall of Sofia. Jest to jedno z najlepiej prosperujących centrów handlowych w Sofii.
Mall of Sofia oferuje 23.700 metrów kw. powierzchni handlowej i 10.300 metrów kw. powierzchni biurowej. Ponadto obiekt oferuje ponad 600 miejsc w parkingu podziemnym.
Banki OTP i DSK sfinansują 65% ceny zakupu.

W ciągu ostatniego roku kupiliśmy atrakcyjne grunty pod budowę nowych biurowców klasy A w różnych stolicach europejskich, m.in. Budapeszcie, Bukareszcie, Sofii i Zagrzebiu. Zakup Mall of Sofia był doskonałą okazją do nabycia budynku generującego stabilny przepływ środków pieniężnych, w samym centrum Sofii. Wykorzystując szybko rosnące wydatki konsumpcyjne mieszkańców, Mall of Sofia stanowić będzie znaczącą wartość dodaną, a także będzie naszym kolejnym krokiem w osiągnięciu wzrostu wartości NAV w perspektywie średnio- i długoterminowej” – powiedział Thomas Kurzmann, Prezes GTC.