Informacje dnia

Kraków z nowym ekologicznym biurowcem Aleja Pokoju 81

IL-ALP-widok02-final04
Kompleks Aleja Pokoju 81 powstaje w krakowskiej dzielnicy Czyżyny. Składać się będzie z pięciokondygnacyjnego budynku klasy A z podziemnym parkingiem. Całkowita powierzchnia budynku to 8 400 metrów kw., z czego 7 600 metrów kw. nowoczesnych przestrzeni biurowych zostanie przekazanych do najmu. Na parterze przewidziano reprezentacyjne lobby oraz lokale usługowo-handlowe o łącznej powierzchni 800 metrów kw.

– Bryłę budynku stanowią dwa przenikające się prostopadłościany w układzie podłużnym – tłumaczy Wojciech Witek, współzałożyciel pracowni Iliard Architecture & Project Management, która zaprojektowała obiekt. – Prostokreślna forma architektoniczna, modułowe podziały, ciemna kolorystyka aluminiowych płyt elewacyjnych oraz dbałość o detal architektoniczny nadają bryle spójność i elegancję. Teren inwestycji nie jest duży, dlatego maksymalnie zoptymalizowaliśmy rozwiązania projektowe, m.in. wykorzystując różnice terenu, zaproponowaliśmy wyniesiony z gruntu garaż otwarty, wentylowany naturalnie – wyjaśnia.

Dużym sukcesem i powodem do zadowolenia – zarówno dla inwestora, projektantów, jak i przyszłych użytkowników i mieszkańców miasta – jest wysoka nota projektu budynku w certyfikacji BREEAM. To prestiżowy i jeden z najpopularniejszych systemów wielopoziomowej oceny inwestycji, budynków i projektów infrastrukturalnych pod kątem zastosowanych w nich ekologicznych rozwiązań. Aleja Pokoju 81 na etapie projektowym uzyskała ocenę „Very Good”.

 

Biurowiec powstaje przy jednej z głównych arterii Krakowa, w dzielnicy Czyżyny.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora