Informacje dnia

Kompleks Libero z własnym placem stanie się miejscem spotkań, wydarzeń kulturalnych i artystycznych

Libero

Plac o powierzchni ponad 4 700 mkw. pojawi się przed charakterystyczną, szklaną fasadą od strony ulicy Kościuszki. Zimą będzie mógł gościć świąteczne jarmarki, wystawy tradycyjnych szopek i lodowisko, a latem boiska do siatkówki plażowej, turnieje w koszykówkę uliczną i strefę relaksu z parasolami, leżakami i muzyką na żywo. Nie zabraknie wygodnych ławek, leżaków i przyjemnej zieleni. Plac będzie miejscem spotkań, aktywnej rekreacji i różnych wydarzeń organizowanych przez Libero.

W trakcie budowy placu goście będą mogli bez przeszkód korzystać z głównego wejścia Libero. Prace nie spowodują również żadnych utrudnień w ruchu na pobliskim skrzyżowaniu. Szacunkowy koszt inwestycji to 3,5 mln złotych. Całość finansuje Echo Investment.

„Plac przed Libero będzie pełnił ważną społecznie funkcję. Ma być miejscem, gdzie ludzie będą chcieli bywać i w którym będzie się dużo działo. Chcemy, aby zarówno odwiedzający najnowszy w regionie kompleks handlowo-rozrywkowy, jak i mieszkańcy Katowic spędzali tu czas wolny” – mówi Urszula Łatka-Styrkowiec, Asset Manager w Dziale Centrów Handlowych Echo Investment.

W założeniu plac ma być ogólnodostępny i otwarty przez całą dobę. Ma być nie tylko miejscem codziennych spotkań, ale także wydarzeń kulturalnych i artystycznych.
W katowickim Libero na powierzchni 45 tys. mkw. znajduje się ponad 150 sklepów i punktów usługowych. W kompleksie obecne są zarówno odzieżowe marki premium, jak również najbardziej znane sklepy sieciowe.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora