rynek nieruchomości zabytkowych na sprzedaż

Kompleks hotelowy w zabytkowej fabryce fortepianów

003c

Zabytkowa fabryka fortepianów i pianin „Calisia” zmienia swoje oblicze. W tej wyjątkowej przestrzeni, inwestor FB Antczak realizuje kompleks hotelowo-biznesowo-kulturalny w samym sercu Kalisza. CALISA ONE to kameralny biurowiec rewitalizowany zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa.

Eleganckie lobby i foyer, wielofunkcyjny ogólnodostępny dziedziniec wewnętrzny, zintegrowanie wybranych powierzchni wspólnych oraz dbałość o wykończenie zabytkowych detali to elementy, które składają się na nowy kompleks hotelowo-biznesowo-kulturalny w Kaliszu. Rewitalizacja budynku jest realizowana zgodnie z rygorystycznymi wymogami nadzoru konserwatorskiego. Prace budowlane rozpoczęły się jesienią 2015, planowane zakończenie to III kwartał 2018 roku.

Biurowiec CALISIA ONE to unikatowe przestrzenie biurowo-usługowe. Na 6 kondygnacjach znajduje się łącznie 3600 mkw. powierzchni biurowych w standardzie A.

Autorem koncepcji architektonicznej jest pracownia MODOarchitektura z Poznania. Projekt Lobby oraz klatek schodowych powstał dzięki współpracy z pracownią Jeske Design Plus.