Informacje dnia

Kompleks hotelowo-biznesowo-kulturalny – Calisa One

celisa one
Rewitalizowany przez ANTCZAK Investments kompleks hotelowo-biznesowo-kulturalny pod nazwą Calisia One może pochwalić się już odrestaurowanym, oryginalnym szyldem. 

Napis, tak jak wiele innych elementów rewitalizowanej fabryki został odnowiony zgodnie z wytycznymi konserwatora zabytków. Obiekt jest jednym z nielicznych w Polsce budowanym z uwzględnieniem rygorystycznych kryteriów międzynarodowego systemu certyfikacji BREEAM RFO przeznaczonego dla budynków podlegających rewitalizacji (Breeam International Non-domestic Refurbishment and Fit-out).

Dawna fabryka fortepianów „Calisia” została kupiona przez firmę FB ANTCZAK w październiku 2015 r. Budynek, o ciekawej architekturze i świetnej lokalizacji w centrum miasta, od lat niszczał w oczach. Lokalny deweloper postanowił przywrócić mu dawny blask i rozbudować, zamieniając obiekt w kompleks biurowo-hotelowo-kulturalny. W Calisia One będzie działał m.in. pierwszy w okolicy hotel Hampton by Hilton, a część budynku przeznaczono na biura w standardzie klasy A.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora