Informacje dnia

Kompleks biznesowy Alchemia w Gdańsku: budynek Neon z pozwoleniem na użytkowanie

default

Budynek Neon, czwarty i ostatni etap kompleksu biznesowego Alchemia w Gdańsku otrzymał pozwolenie na użytkowanie. Torus zakończył tym samym trwającą blisko dekadę inwestycję, która wniosła na trójmiejski rynek biurowy ponad 122 tys. metrów kw. powierzchni najmu.

– Dobiegł końca największy i najważniejszy do tej pory projekt inwestycyjny, jaki realizowaliśmy. Gdy blisko dekadę temu startowaliśmy z budową pierwszego etapu, w którym oprócz powierzchni biurowej zaplanowaliśmy baseny, siłownię i halę sportową, branża patrzyła na nas z lekkim niedowierzaniem. Pokazaliśmy inne spojrzenie na biurowce, jako obiekty powstające w centrach miast, na ich funkcje towarzyszące, także jakość powierzchni i zaawansowanie technologiczne. Rynek to docenił, zarówno w aspekcie komercjalizacji, jak i zainteresowania funduszy inwestycyjnych. Skończył się pewien etap w historii naszej firmy, ale przed nami kolejne wyzwania. Mamy zabezpieczone grunty pod budowę ponad 120 tysięcy m kw. powierzchni biurowej w ramach kilku różnych lokalizacji w Trójmieście. Officyna i Format już powstają, a kolejne inwestycje są w fazie przygotowania – komentuje Sławomir Gajewski, prezes spółki Torus.

Neon oferuje ponad 35 tys. metrów kw. powierzchni najmu, w tym 33,5 z przeznaczeniem na biura.
Alchemia to łącznie ponad 122 tys. metrów kw. powierzchni najmu, w tym blisko 112 tys. metrów kw. to powierzchnie biurowe, a blisko 10 tys. metrów kw. to powierzchnie handlowo-usługowe.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora