Architektura i design

Kompleks biurowy Flanders Business Park na warszawskiej Ochocie w nowej odsłonie

FBC
Grupa Liebrecht & wooD wdraża nowe rozwiązania w zlokalizowanym na Ochocie kompleksie biurowym Flanders Business Park. Do końca 2019 r. w obiekcie powstaną nowe przestrzenie recepcyjne, a zewnętrzne części wspólne zyskają jeszcze więcej zieleni i specjalne strefy chillout. Zmiany pod hasłem Flanders Business Park. 

Flanders Business Park to od lat dobry adres dla biznesu w Warszawie. Nasze biurowce mają wiele zalet, które deceniają najemcy i ich pracownicy – mówi Magdalena Bartkiewicz – Podoba, General Manager Liebrecht & wooD w Polsce. Kompleks biurowy znajdujący się na warszawskiej Ochocie wyróżnia między innymi architektura wykorzystująca ponadczasowe właściwości belgijskiej cegły. Ten trwały i ekologiczny materiał zwiększa znacząco komfort użytkowników.Wewnątrz tworzy przyjazny mikroklimat, ma również świetne właściwości akustyczne i termiczne. W lecie zapobiega nagrzewaniu się pomieszczeń, zimą akumuluje ciepło i długo je w sobie zatrzymuje.

Projekt elewacji budynków Flanders Business Park dostosowano precyzyjnie do orientacji względem stron świata. W częściach bardziej nasłonecznionych zastosowano ściany o podwyższonych parametrach izolacyjnych i zewnętrzne żaluzje. Wykorzystano też duże przeszklenia, gwarantujące dostęp światła dziennego i pozwalające korzystać z otaczającej zieleni. Podwójne szyby i dobór odpowiedniego szkła zapobiegają nadmiernym stratom energii, a otwierane okna gwarantują dostęp świeżego powietrza.
Zmiany w kompleksie to także zupełnie nowe aranżacje części recepcyjnych – przestronne, jasne, wyposażone w designerskie meble i ozdobione żywymi roślinami. Wiele wysiłku firma wkłada także w metamorfozę zewnętrznych części wspólnych. Na terenie kompleksu powstaną nowe strefy chilloutu, zielone patio budynku C i przestronny ogródek restauracji Flanders Lunch & Coffe. Teren zostanie ozdobiony elementami małej architektury i zielenią. Wszystkie prace modernizacyjne zakończą się w 2019 r.