Informacje dnia

Klienci powracają do CH Nowa Stacja w Pruszkowie

NowaStacja_2020
Centrum Handlowo – Rozrywkowe Nowa Stacja w Pruszkowie sprawnie dostosowało się do wszystkich wymagań związanych z obowiązującym reżimem sanitarnym i 4 maja b.r. było gotowe na ponowne powitanie klientów. Tego dnia zostały otwarte sklepy, punkty usługowe oraz wybrane lokale gastronomiczne, a od 18 maja działa również Stacja Smaków. Footfall w Nowej Stacji w porównaniu do takiego samego okresu ubiegłego roku wyniósł 65%, mimo że Multikino, klub fitness Zdrofit oraz sala zabaw Fikołki pozostają w dalszym ciągu zamknięte. Obecne wskaźniki odwiedzalności napawają optymizmem, klienci wracają do Nowej Stacji.

„Z ogromną niecierpliwością czekaliśmy na pierwsze raporty dotyczące odwiedzalności. Analitycy prognozowali, że ze względu na obowiązujące ograniczenia, liczba klientów może spaść nawet o 60%. Na szczęście odpływ klientów jest mniejszy niż się obawiano. Według danych opublikowanych przez Retail Institute, najbardziej straciły duże obiekty, w których ruch rok do roku zmniejszył się średnio o ok. 49%. W galeriach średniej wielkości ten spadek wyniósł ok. 39,7%. Na tym tle nasz rezultat, 35%, wygląda bardzo dobrze. A trzeba pamiętać, że osiągnęliśmy go przy zamkniętej Stacji Rozrywki, która generuje u nas duży ruch.” – podkreśla Maciej Krzewiński COO i Członek Zarządu firmy ECC Real Estate, dewelopera Nowej Stacji.

Nowa Stacja, która rozpoczęła działalność pod koniec 2018 roku, już na dobre wpisała się w krajobraz południowo- zachodniego regionu Warszawy.