Informacje dnia

Jeden z najbardziej prestiżowych obiektów w pomorskiej części polskiego wybrzeża?

Ewa Nickiel
Z roku na rok przybywa w Polsce coraz więcej obiektów z funkcją SPA & Wellness. Wiele z nich jest już bardzo dobrze wyposażonych, posiada nowoczesną infrastrukturę SPA, ale nie jestem pewna czy to wystarcza, aby zadowolić coraz bardziej wymagających gości.

Ważne jest, aby po przekroczeniu progu SPA wyczuwalna była niezwykła atmosfera i komfort. Zarówno infrastruktura, wystrój wnętrz, jak i aromaty, odpowiednie oświetlenie, niezwykłe ceremonie oraz personel świadczący usługi na najwyższym poziomie mają być narzędziem, dzięki któremu klient będzie mógł się zrelaksować. Uważam, że w tej dziedzinie Polskie hotele SPA mają jeszcze sporo do nadrobienia chociażby w stosunku od obiektów w regonie alpejskim, które już od ponad 50 lat świadczą usługi na najwyższym poziomie. Mamy oczywiście już kilka dobrych przykładów hoteli Spa, które po wielu latach funkcjonowania postawiły na modernizację infrastruktury i zmianę filozofii działania, ale przed nami jeszcze dużo pracy do wykonania.

Polacy w ostatnich latach podróżują coraz więcej i coraz częściej szukają hoteli i resortów SPA & Wellness w najbardziej egzotycznych zakątkach świata. Z podróży tych przywożą mnóstwo wrażeń, ale również doświadczeń związanych z wysokimi standardami obsługi gości oraz tym co czeka na gości w ich wnętrzach. To dosyć szybko przekłada się na rosnące oczekiwania wobec polskich obiektów SPA. Obserwujemy ostatnio tendencję do spędzania urlopów w Polsce. Nowe, jak i istniejące obiekty, znając już wysokie oczekiwania gości, muszą dążyć do stałego podnoszenia jakości tych usług.

Wellness to bardzo szerokie pojęcie obejmujące wiele sfer naszego życia. Zaczynając od zdrowego odżywiania, kończąc na relaksie dla ciała i ducha. Dobry program wellness w hotelu powinien być zbudowany w oparciu właśnie o te elementy. Jednak moim zdaniem najważniejsze są emocje i przeżycia, które gość zabierze ze sobą do domu. Poczucie tego, że zrobiło się coś dobrego dla siebie poprawiając swój wygląd czy kondycję fizyczną są niezwykle istotne. Idea resortu Gwiazda Morza zbudowana została na niespotykanym dotychczas w Polsce połączeniu oferty Beauty, Spa&Wellness oraz Active. Każdy gość znajdzie coś dla siebie, a pomagać im w tym będą nasi Wellbeing i Active Life Concierge. To pod ich opieką goście będą spędzać czas i ich zadaniem będzie odpowiednie przygotowanie optymalnego planu pobytu dla gości Gwiazdy Morza. Zbudowanie każdego programu wypoczynku wokół idei wellness wymaga pracy na różnych poziomach organizacyjnych. W Gwieździe Morza zaczęliśmy od poszukiwania pracowników do naszego Instytutu SPA rozumiejących filozofię wellness. Żyjąc aktywnie, w zgodzie z naturą i zwracając uwagę na aspekt ekologiczny łatwiej im będzie zarazić swoim entuzjazmem naszych gości.

Zarówno Instytut SPA jak strefa Sport i Wellness w hotelu Gwiazda Morza będą funkcjonowały w oparciu o silnie spersonalizowane usługi wspierane na każdym etapie pobytu przez naszych Concierge. Ich zadaniem będzie zapoznanie gości ze wszystkimi usługami oferowanymi w naszym resorcie zarówno tymi indoorowymi jak i outdoorowymi, opracowanie planu pobytu ze szczególnym nastawieniem na aktywności i relaks „skrojony na miarę” oraz reagowanie na wszelkie problemy, np. przesilenie po aktywności. Często goście przyjeżdżając do obiektu hotelowego o profilu SPA nie potrafią określić swoich potrzeb, a nie znając całej oferty nawet nie wiedzą z czego i kiedy można skorzystać. Po prostu nie umiemy wypoczywać i wsparcie w tym zakresie w szczególności w odpowiedniej sekwencji aktywności i relaksu będzie korzystne dla gości Gwiazdy Morza.

Powszechnie uważa się, że sezon nad polskim morzem jest krótki, ale tak twierdzą tylko ci, którzy nie byli i nie poczuli zalet pobytu nad otwartym morzem np. we Władysławowie w październiku, listopadzie czy wczesną wiosną. Uczestnicząc w tym projekcie mam okazję sama tego doświadczyć, jakim luksusem jest spacer po pustej plaży w ciszy i skupieniu. Gwiazda Morza buduje obiekt z bogatym zapleczem różnych aktywności i wspaniałą ofertą Sport SPA & Wellness. Bez względu na porę roku, wiek, umiejętności czy zainteresowania – każdy znajdzie coś dla siebie. Mamy bardzo obszerny wachlarz możliwości. Jesienią będziemy organizowali aktywne pobyty dla seniorów, oferując im ruch na świeżym powietrzu oraz różne zajęcia dostosowane do wieku i kondycji. Jesień to również doskonały czas na wypoczynek dla mam z małymi dziećmi. Chcemy pokazać i nauczyć mamy, jak w krótkim czasie wrócić do dobrej kondycji, jak zadbać o ciało, jakie ćwiczenia czy masaże wykonywać razem z pociechami. Wiosna natomiast to dobry okres do organizacji pobytów kondycyjnych i przygotowania ciała do sezonu letniego. Chcemy postawić na edukację związaną z ochroną słoneczną podczas aktywności na świeżym powietrzu. Programy przed i po opalaniu Sun Expertise by Skeyndor będą wypełniać ofertę zabiegową przez cały rok, a wysokiej jakości produkty kosmetyczne chroniące i pielęgnujące skórę będzie można zakupić w naszym Instytucie SPA.

Wypowiedzi udzieliła Ewa Nickiel – Menadżerka SPA w hotelu Gwiazda Morza.